אקטואליה, דעות, ספורט

לוחם MMA חמזאט צ’ימאייב איים לרצוח את חיים גוזלי והתאשפז

חמזאט צ’ימאייב, לוחם MMA עורר סערה לאחר שאיים על חייו של הלוחם הישראלי חיים גוזלי. בספורט ה-MMA, לעיתים קונפליקטים חורגים מגבולות הזירה ומתבטאים במתחים ועימותים דרמטיים בעולם האמיתי.
20240614_180731_800x600-1-300×168

DIM AMORדים אמור

אחד המקרים הללו מערב את כוכב ה-MMA הישראלי ובעל החגורה השחורה בג'יו-ג'יטסו ברזילאי בדרגה חמישית, חיים גוזלי, ואת הלוחם הצ'צ'ני הבולט חמזאט צ’ימאייב. סיפור זה הוא תערובת של מיומנות לחימה, מחלוקת פוליטית והישרדות אישית.

55665
צילום: תומך חמאס חמזאט צ’ימאייב

חיים גוזלי, מצא את עצמו במוקד סערה לאחר פרסום שנוי במחלוקת ברשתות החברתיות. גוזלי כתב בפוסט את שמותיהם של ארבעה לוחמי UFC מוסלמים – חביב נורמגומדוב, איסלאם מחצ'ב, חמזת צ'ימאייב ובלאל מוחמד, ועל כן פוסט עורר במהירות תגובות רבות, כולל איומי רצח, במיוחד מצד תומך טרור חמזאט צ’ימאייב.

צ'ימאייב שלח איום רצח אישי לגוזלי, שהשיב לו בהצעה לקרב ג'יו-ג'יטסו בכללי סאבמישן בלבד:

khamzat-chimaev-haim-gozali-2

איומי רצח וניסיון התנקשות.

האיומים הסלימו באופן דרמטי בעקבות הפוסט השנוי במחלוקת. לאחרונה, גוזלי שרד ניסיון התנקשות באוקראינה, אירוע המדגיש את חומרת העוינות כלפיו.

לדברי גוזלי, הוא, בנו אלעד, והמאמן שלהם בן אל חסיד הגיעו למלון סמוך לגבול הרומני לקראת תחרות MMA. זמן קצר לאחר הגעתם, הם היו יעד לניסיון התנקשות לכאורה. הקבוצה הצליחה להימלט לגג המלון, שם הם לא כל כך קיבלו סיוע מהמשטרה המקומית – קרא עוד

בעקבות החוויה המטלטלת, גוזלי פנה לרשתות החברתיות כדי להביע את תסכולו ודאגתו. גוזלי, הצביע על איומים מתמשכים ממקורות שונים ודמויות בולטות ב-MMA, תוך ציון ספציפי של חביב נורמגומדוב וחמזאט צ’ימאייב כמתזמרים אפשריים מאחורי ניסיון ההתנקשות.

למרות הסכנה, גוזלי נותר מתריס.

בתאריך ה-14.06 חמזאט צ’ימאייב התאשפז מרצונו במוסד רפואי. גורמים בסביבתו מסרו כי הוא עובר הערכה ומקבל טיפול.

20240614_180731_800x600

555 (2)
צילום: תומך חמאס חמזאט צ’ימאייב מאשפז (תוכן ע"פ סעיף 27א')

נשיא ארגון ה-UFC האמריקאי, דיינה ווייט, הודיע על ביטול הקרב הבא של חמזאט צ’ימאייב, כך דווח בטנגרי ספורט (לפי דיווחים של חברי הלוחם, הוא סובל ממחלת הלב הגורמת להתכווצויותׂׂ).

Dana White
צילום: דיינה ווייט (תוכן ע"פ סעיף 27א')

יש לציין כי חמזאט צ’ימאייב היה אמור להתמודד מול האוסטרלי רוברט וויטאקר (25-7) בקרב המרכזי של אירוע ה-UFC בערב הסעודית ב-22 ביוני. במקום צ'ימאייב, יעלה לזירה אכרם אליסקרוב (15-1).

5252223
צילום: תומך חמאס חמזאט צ’ימאייב מאשפז (תוכן ע"פ סעיף 27א')

חשוב לזכור כי חמזאט צ’ימאייב תומך בחמאס – בגלוי ללא בושה, מכנה אותם "אחים" ומפרסם בפומבי תמונות עם דגל המדינה הלא קיימת פלסטין.

821px-סמליל_החמאס
תרגום: תנו לי ללכת להילחם עבור פלסטין – כוכב UFC מתחנן
522
צילום מסך רשת X (סמל חמאס ופלסטין)

The Trace of Your Lips

5555555

The Trace of Your Lips

5255

אין זה מפתיע שברוסיה ה"ידידותית", חמאס וחיזבאללה נחשבים לארגונים פוליטיים הנאבקים למען חירות. ועל כן, תומכי טרור, למשל כמו חמזאט צ’ימאייב (רוסיה, מחוז צ'צ'ניה) יכולים חופשי להיכנס לישראל ללא אשרות, שכן בין ישראל לרוסיה קיים הסכם כניסה ללא אשרות ויש קשרי תעופה.

בעניין זה, ח"כ שרן השכל בראיון למעקב, מסרה שיש לא מעט דיונים על ניתוק קשרים בינלאומיים עם רוסיה.

4552

מלבד אזרחותו הרוסית, לצ'ימאייב יש גם אזרחות שוודית. הוא מאוד אוהב את רוסיה ואת צ'צ'ניה, אך מעדיף להתגורר בשוודיה.

בנוסף, צ'ימאייב הוא מעריץ של רמזן קדירוב (צ'צ'ניה, רוסיה) אשר השמיד יותר מ-10,000 הומוסקסואלים ונציגי הקהילה הגאה בצ'צ'ניה (ברוסיה אין סטטיסטיקה רשמית לגבי השמדת הומוסקסואלים וקהילת הלהט"ב; הנתונים נאספים על ידי ארגונים אירופיים להגנה על זכויות אדם).

52442
בחיבוק חם, רמזן קדירוב וחמזאט צ’ימאייב

יש לומר שאדון חמזאט צ’ימאייב שונא את אוקראינה ותומך במדיניות של פוטין ברצח אזרחים חפים מפשע באוקראינה.

4552

(רוסיה הוכרזה על ידי האו"ם והאיחוד האירופי (2022) כמדינת טרור, ופוטין מבוקש על ידי בית הדין הבינלאומי בהאג בגין פשעים באוקראינה)

נזכיר כי רוסיה תומכת בגלוי בחמאס, ובאוקטובר 2023 אירחה בהפגנתיות במוסקבה את מנהיגי חמאס ואיראן.

4552

קרא כתבה בנושא רוסיה – ישראל – לחץ כאן

גם כן, צ'ימאייב תמך בפומבי בפוגרומים פשיסטיים נגד יהודים בדאגסטן, זהו הפוגרום הראשון נגד יהודים במאה ה-21 (האירוע התרחש בשדה התעופה עם נחיתת מטוס מתל אביב – קראו עוד).

קרוב לוודאי שתומכך טרור צ'ימאייב לא יחזור עוד לספורט בגלל מחלת הלב!

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות