אקטואליה, דעות, כלכלה, פוליטיקה

סמוטריץ' מכריז על העברת 130 מיליון שקל מכספי הרשות הפלסטינית לנפגעי טרור

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הודיע היום (חמישי) כי חתם על צו להעברת כ-130 מיליון שקל מתוך הכספים שהוקפאו מהרשות הפלסטינית לטובת משפחות נפגעי טרור. הצעד בא בתגובה לטענות כי הרשות הפלסטינית ממשיכה לתגמל מחבלים ומשפחותיהם באמצעות תשלומי כספים.
Blue Gradient Modern Freelancer YouTube Thumbnail

בהודעה שפרסם בחשבון ה-X שלו, כתב סמוטריץ': "צדק היסטורי, הרשות הפלסטינית מתמרצת ומעודדת טרור על ידי תשלום למשפחות מחבלים, לאסירים ולאסירים משוחררים". לדבריו, בהתאם לפסקי דין שחייבו את הרשות הפלסטינית לשלם פיצויים לנפגעי טרור, הוחלט לקזז את הסכומים האלה מהכספים המוקפאים של הרשות ולהעבירם ישירות למשפחות הנפגעים.

2522
(צילום מסך, רשת X תוכן ע"פ סעיף 27א')

ההחלטה של שר האוצר מגיעה על רקע המתיחות הביטחונית הגוברת בגזרה הדרומית והדרישות הנוקשות של ארגון החמאס לשחרור אסירים במסגרת העסקה לשחרור החטופים הלכודים ברצועת עזה. סמוטריץ' קרא להפסיק לחלוטין את המשא ומתן עם החמאס ו"לדבר עם סינוואר מכאן ולהבא רק באש כבדה ביבשה באוויר ובים. זו הדרך היחידה לנצח ולהחזיר את החטופים".

צעד זה של העברת כספים לנפגעי הטרור צפוי לעורר תגובות נזעמות מצד הרשות הפלסטינית, שרואה בכך המשך לקיצוץ בתקציבים המועברים אליה. עם זאת, בישראל רבים רואים בכך צדק היסטורי וצעד ראוי כלפי הרשות אשר ממשיכה לתמוך בטרור ומחבלים.

ההתפתחות האחרונה ממחישה את העמדה הנוקשה של הממשלה הנוכחית כלפי הרשות הפלסטינית והחמאס, ואת נכונותה לנקוט צעדים חריפים במטרה להביא לשחרור החטופים ולהילחם בטרור. יחד עם זאת, קיים חשש כי הצעדים הללו יובילו להסלמה נוספת ולפגיעה במאמצי השלום הרופסים ממילא.

צילום: דים אמור (תמונה הראשית בצלאל סמוטריץ')