דעות, כלכלה, פוליטיקה

הכסף הטורקי יוצא מישראל? חברת זורלו מכרה את אחזקותיה בתחנות הכוח לשותפתה אדלטק

חברת זורלו אנרג'י הטורקית, שהחזיקה בשתי תחנות כוח בישראל יחד עם קבוצת אדלטק הישראלית, מכרה את חלקה בתחנות אלו לשותפתה הישראלית.
MAAKAV_800x446

דים אמור 

בעסקה שהושלמה לאחרונה, רכשה אדלטק את מלוא האחזקות של החברה הטורקית בשתי תחנות הכוח "רמת נגב אנרג'יה" ו"אשדוד אנרג'יה" תמורת 127 מיליון דולר.

המהלך מגיע כחלק ממעבר אסטרטגי של זורלו להתמקד באנרגיות מתחדשות, כאשר החברה מוכרת את אחזקותיה בתחנות כוח המבוססות על גז טבעי. בהודעה רשמית של זורלו למשקיעים, צוין כי הצעד ננקט "מבלי לפגוע במשקיעים שלנו".

מנכ"ל זורלו אנרג'י, פריט ארפה, הסביר כי "זורלו ממשיכה לפעול להשגת מטרותיה העסקיות מבלי לפגוע במשקיעים שלנו ובאינטרסים המסחריים שלנו". מצידה, אדלטק, שחיזקה את השליטה שלה בתחנות, ציינה כי מדובר ב"מהלך אסטרטגי לחיזוק השליטה והאיתנות הפיננסית של הקבוצה".

שתי תחנות הכוח הללו, שייכות לחברה משותפת בשם "אזוטק אלקטריק", שהוקמה על ידי זורלו ואדלטק. תחנת הכוח רמת נגב אנרג'יה, הממוקמת ברמת חובב, מחזיקה בכושר ייצור של כ-126 מגה-ואט, בעוד תחנת אשדוד אנרג'יה, הממוקמת באזור התעשייה באשדוד, מחזיקה בכושר ייצור של כ-64 מגה-ואט.

העסקה, שהושלמה לאחר קבלת אישורים רגולטוריים נדרשים, מסמנת את יציאתה של החברה הטורקית זורלו ממקטע תחנות הכוח בישראל, כחלק ממהלך התמקדות מחודש באנרגיות מתחדשות.