דעות, פוליטיקה

נאציזם ברוסיה: נער בן 15 שמעריץ את הנאציים. אימו טוענת שזה חופש הביטוי.

נער בן 15 אשר מעריץ את אדולף היטלר (בשנת 2024). דים אמור || 06.05.2024 אחד המקרים המטרידים ביותר זה סיפור של נער רוסי בן 15, שהתפרסם ברשת כאשר תמונותיו עם סמלי נאצים התפזרו ברשת. הכל החל בתמונות שנער העלה לערוץ (טלגרם) אשר בבעלותו. בתמונות אלו הוא הוצג עם קעקועים וציורים

נער בן 15 אשר מעריץ את אדולף היטלר (בשנת 2024).

דים אמור || 06.05.2024

אחד המקרים המטרידים ביותר זה סיפור של נער רוסי בן 15, שהתפרסם ברשת כאשר תמונותיו עם סמלי נאצים התפזרו ברשת.

הכל החל בתמונות שנער העלה לערוץ (טלגרם) אשר בבעלותו.

בתמונות אלו הוא הוצג עם קעקועים וציורים של צלבי קרס, דגלי נאצים ועוד. פרסומים אלה לא גרמו תגובות נזעמות ממכרים ומבני משפחה, נער גאווה בסמלים הנאצים.

מנהלי בית הספר ורוב המורים התעלמו לחלוטין מההתנהגות החריגה. "בתור מוסד חינוכי, חשוב לנו לא לרמוס את חופש הביטוי של התלמידים", טען דניס פוגורליץ, מנהל בית הספר במוסקבה..

ההורים של נער בן 15 אף תמכו בבנם באופן גלוי. "ילד שלנו תמיד היה שונה, מגיל צעיר", סיפרה אמו.

"אנחנו חייבים להילחם ביהודים, רוסיה רק לרוסים" מסר נער בן 15 בשידור חיי ברשת טלגרם.

למעשה, רוסיה פתחה במלחמה נגד אוקראינה לכאורה על מנת להילחם "בנאצים אוקראינים", אך בפועל רוסים הוכחה שחייליה רוצחים ופושעי מלחמה.

הבה נתבונן בתמונה הרחבה יותר של הסכסוך המתמשך בין רוסיה לאוקראינה. בעוד שפוטין ציין את המאבק בנאצים כתירוץ להתקפה, הטענות הללו חסרות ביסוס ממשי. למעשה, מהלכי רוסיה בשטח מעידים על מטרות הרחבה יותר של כיבוש שטחים וכפפת אוקראינה לרצונותיה.

הפלישה הרוסית הביאה להרס נרחב בערים ובתשתיות אזרחיות ברחבי אוקראינה. אלפי חפים מפשע נהרגו ורבבות נאלצו לנטוש את בתיהם. לאחר כיבוש חלקים נרחבים בדרום המדינה, כוחות רוסים מנסים כעת להתקדם אל מרכז אוקראינה – תוך התעלמות מקריאות הקהילה הבינלאומית להפסקת האלימות.

במקביל, המשטר הרוסי מחריף את דיכויה של חופש הביטוי והעיתונות החופשית בתוככי רוסיה עצמה. זאת, תוך הידוק שליטתו וקידום נרטיב לאומני-קיצוני המצדיק את פעולותיו התוקפניות. ריסון מחאות אזרחים ועיצורם של מתנגדי המלחמה הפכו למנהג שגרתי במסגרת דיכוי פנימי הולך וגובר.

עם התמשכות הלחימה, נראה כי רוסיה איבדה היגיון ונכנסה למסלול של אלימות עיוורת – תוך שהיא מסכנת את עתידה ומעמדה הבינלאומי. האיום הגדול ביותר כעת הוא הידרדרות נוספת המובילה לעימות ישיר עם נאט"ו ולהסלמה בלתי נשלטת.

אבל הנער הזה הוא לא הנאצי היחיד ברוסיה, למעשה, יש מקרים רבים של נאציזם ברוסיה.

קצין רוסי, אנטון רייבסקי
קצין רוסי, אלכסיי מילצ'קוב
קצין רוסי, אלכסיי מילצ'קוב