דעות, כדאי להכיר

מזון יבש לבעלי חיים: מה יקרה אם תאכילו את חיות מחמד רק במזון יבש? מזון יבש מזיק או יעיל?

מזון יבש לכלבים, חתולים, ארנבים, דגים וכו': מה יקרה אם תאכילו את הכלבים והחתולים רק במזון יבש? מזון יבש מזיק או יעיל? לנצח מזון יבש חולל מהפכה בתזונת חיות המחמד. דים אמור || 29.04.2024 כיום, בעלים רבים אינם יכולים לדמיין את הדיאטה של חברם הפרוותי ללא הגרגירים הפריכים הללו, למעשה

מזון יבש לכלבים, חתולים, ארנבים, דגים וכו': מה יקרה אם תאכילו את הכלבים והחתולים רק במזון יבש? מזון יבש מזיק או יעיל?

לנצח מזון יבש חולל מהפכה בתזונת חיות המחמד.

דים אמור || 29.04.2024

כיום, בעלים רבים אינם יכולים לדמיין את הדיאטה של חברם הפרוותי ללא הגרגירים הפריכים הללו, למעשה הם נכללים בתזונה של חתולים וכלבים.

עם זאת, האכלת חיית המחמד שלכם אך ורק במזון יבש מעלה שאלות מסוימות! האם מזון יבש לבעלי חיים יכול לענות על כל הצרכים של חברים פרוותיים?

מזון יבש הוא מחסן של חומרים מזינים בעלי חיים (כלבים, וחתולים, תוכים, ארנבים ודגים).
אין להכחיש שהכנת מזון לבעלי חיים בכוחות עצמכם – משימה לא כל כך פשוטה. כדי לספק תזונה מלאה, נדרש מגוון עצום של המרכיבים, כמו כן בפרופורציות הנכונות. אך אם אפשר להאכיל את חיית המחמד שלכם במזון מוכן, הבעיות האלה נעלמות. מאוד חשוב האיזון הנכון של חומרים מזינים. גם עם מזון זול מאוד, היצרנים מקפידים על הסטנדרטים הפרופורציות הנדרשות.

ההבדל בין אוכל זול ליקר הוא דיי פשוט, מזון זול מכיל תחליפי טעם רבים ופחות עשיר חלבון טבעי, ובדרך כלל ללא מגוון (למשל, לכלבים וחתולים, כבש, עגל, בשר סלומון, ובמזון דגים כל מיני סרטנים, חרקים, צמחים וכו'). אבל גם מזון יקר וגם זול מכיל את הפרופורציות הנכונות של חומרים מזינים, ועומד בסטנדרטים של משרד החקלאות, של מדינה כזו או אחרת.

חשוב לדעת שבתאילנד, רוסיה, וייטנאם, מצרים, סין וכמעט בכל מדינות אפריקה הסטנדרטים נמוכים מאוד, ולכן היצרנים מוסיפים הרבה שמן, קמח וכימיקלים (חומרי טעם וריח).

סטנדרטים גבוהים במדינות הבאות: ארה"ב, האיחוד האירופי, טורקיה, אוסטרליה, אנגליה וקנדה. 

מזון יבש מספק תזונה מלאה ומאוזנת, כלומר את כל המרכיבים הדרושים בפרופורציות הנכונות. בנוסף, מזון מועשר בויטמינים ומינרלים שיכולים להיות חסרים בתזונה הביתית.

כאשר מאכילים אך ורק מזון יבש אין צורך להוסיף מרכיבים כלשהם. לפעמים אפשר להחליף את האוכל או לתת בנוסף שימורים, אבל רצוי לא לערבב את האוכל.

בעלי חיים יחסית רגישים לשינוי בתזונה, אבל אפשר להתנסות בשינוי מזון, כי בטבע, כל סוגי החיות אוכלים מגוון של מזונות.

מזון יבש אינו עוזר לספק את צורכי המים לבעל חיים, לכן, מאוד חשוב שבעלי חיים יקבלו מספיק נוזלים, את המים חובה לסדר במיכל נפרד (חוץ מדגים ובעלי חיים האקווריום).

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות