דעות, כלכלה, משפט LAW, פלילי

כ-14 מיליון כניסות לאתר "מעקב" – מתקפת סייבר. האקר פסיכופט ניסה לקבל גישה לאתר, שלח איומים מטרידים לווצאפ.

ב-4 שעות כ-14 מיליון כניסות לאתר "מעקב" – מתקפת סייבר. האקר פסיכופט ניסה לקבל גישה לאתר, תוקף סייבר "אני אהפוך את החיים שלך לגיהנום" כך מסר למנהל האתר. מערכת מעקב || 27.03.2024 אתר "מעקב" בין היתר מתעסק בתחקירים עיתונאים, כמו כן חופש שחיתות וכדומה, בוודאי שיש גורמים מסוימים אשר דיי

ב-4 שעות כ-14 מיליון כניסות לאתר "מעקב" – מתקפת סייבר. האקר פסיכופט ניסה לקבל גישה לאתר, תוקף סייבר "אני אהפוך את החיים שלך לגיהנום" כך מסר למנהל האתר.

מערכת מעקב || 27.03.2024

אתר "מעקב" בין היתר מתעסק בתחקירים עיתונאים, כמו כן חופש שחיתות וכדומה, בוודאי שיש גורמים מסוימים אשר דיי בכך מעוניינים להפיל את אתר ולשלוט בו.

בתאריך ה-20.03.2024 'מעקב' חווה מתקפת סייבר אכזרית וקשה, ולכן אך ורק ביום ה-27.03.24 חזר לאוויר (למזלנו האקר אינו הצליח לשלוט באתר ולחדור למערכת הניהול, עקב ההתקפה החלטנו לזמן קצר לסגור את 'מעקב' כדי לבצע גיבוים ועוד).

20.03 בשעתיים אתר הותקף ע"י כ-14 מיליון בוטים, כמעט מיליון בוטים מרוסיה (אחוז גבוהה ומרוכז משרת אחד), הבוטים האחרים היו מהודו, טורקיה, סין, אפגניסטן וכו'.

בתאריך ה-26.03.2024 בשעות הבוקר המוקדמות האקר שלח הודעת ווצאפ, הוא הציעה לאפשר לו כניסה לאתר, למעשה למסור לו את הדומיין וכו'.

בנוסף הצהיר שהוא תקף את "מעקב" והפיל את השרת. עבריין סייבר מסר סנקציה ודרישה, במידה ולא ימסרו לו את "המפתחות של האתר" את מנהל נאתר יאשימו בהפצת פורנו (ילדים) ובדברים אחרים (לא נחמדים).

בשלב מסויים האקר שלח הודעות ארוכות ורגשיות "שיחת נפש" ילדותית, בין היתר בדו שיח עבריין סיפר שיש לו גישה למכשירים הסלולריים של 'מעקב'.

החשוד (נכון ל-27.03) בטוח שמנהל האתר "קיבל הזמנה" לפרסם כתבה שלילית נגד אדם מסוים (מובן שכאן העבריין הפיל את עצמו), גם כן המליץ לא לפנות למשטרה.

יחד עם זאת האקר לא טרח לומר מאיפה יש לו אינפורמציה על "הזמנת כתבה", זאת טענה מצחיקה ומגוחכת. עבריין סייבר ציין שביכולתו להפוך את החיים של מנהל 'מעקב' לגיהנום והוא מתכוון לעשות את זה.

העבריין הוא "לא העיפרון הכי מחודד בקלמר", א': הוא עשה טעות כאשר החליט להתכתב עם 'מעקב', בפועל התכתב עם עיתונאי ותחקירן, ב': הוא מסר כמה וכמה דברים אישיים אשר משייכים אותו "למזמין השירות" (ואנחנו ב'מעקב' יודעים מה מחבר בין האקר לבין "מזמין השירות"), ג': הוא שלח הודעות ממקומות שונים ובלי לשים לב מסר את הכתובות IP, ד': הסוד קבור בתוך הרגש העמוק המצוי בהודעות (כאשר מנתחים את הטקסטים מבינים דיי הרבה), המסרונים מלאים בתוכן אישיים ורגוש, כמובן עוד כלף חשוב אשר יפתח בשלב עתידי.

העבריין רכש מספר טוקמן ודרך האיומים ניסה לקבל גישה לאתר 'מעקב', כך עבריין כתב לדים אמור: (לפי בקשות המשטרה אנו מפרסמים חלק מתוך המסרונים):

"קיבתי תשלום טוב, כך נראה שלאף אחד אין בעיות. זה רק גורם לך לכעוס…ויש לך גם מה להפסיד…למשל את החופש… תפסיק להעמיד פנים שאתה מלאך, גם אתה ביצעת את ההזמנה. אז אתה ואני דומים. אבל אני הרבה יותר חזק ממך, אתה רואה שטיפול "אנטידוס" לא מציל אותך. וכבר יש לך את הווירוס שלי בטלפון שלך. מזל שאתה טיפש וענית בצ'אט. אגב, מחיקת הצ'אט לא תעזור. אתה יכול לנסות לאפס אותו להגדרות היצרן, אבל אתה לא יכול להיפטר מהפיגאסוס כל כך בקלות. אני שולט בפלאפון שלך, אז כל מה שאני לא אוהב יימחק בשמך. והבובות שלי גוררות אותך בבתי משפט. פשוט תשתה קצת מים ותירגע. בהזמנה יש סעיף "להפוך את החיים שלך לגיהינום", ולכן אני כותב את זה. תוותר על הדומיין ותחיה בשלום 🙂 תאמין לי, בעיות רבות ייעלמו… אל תסבך את חייך למען לקוח קטן. ואלה לא איומים, זה ניסיון להציל אותך מעצמך. לא אכפת לי ממך אני יורק על הבעיות שלך. מה שאתה עושה עד כה משפיע רק לרעתך."

בתאריך 26.03 הוגשה תלונה במשטרה, וב-27.03 התיק נפתח.
אנו יודעים טוב מאוד מי עומד מאחורי מתקפת סייבר, כמו כן ידוע לנו מי מעוניין למחוק את הכתבות ולהעלם את הראיות ואת התיעודים, "האקר" מסר יותר מדי פרטים אישיים, ידוע לנו יותר מדי!
חשוב לציין: מסרנו את כל הראיות למשטרת ישראל וכמובן בעתיד נגלה לכם מי רצה להשמיד את האתר וניסה להפוך את חיים של דים אמור לגיהנום (ע"י משטרת ישראל התבקשנו לא לפרסום שמות או רמזים).
רמז היחיד: בחודשים האחרונים (בערך) פורסמו כתבה או כתבות על האיש הזה (או אישה הזאת), האקר דובר רוסית עם מספר ישראלי זה לא במקרה.
בנוסף המקרה מטופל ע"י המרכז הארצי לניהול אירועי סייבר, בשלב זה לא נגלה את תוצאות החקירה, אנו פועלים בהתאם להוראות הגופים המעורבים.