אקטואליה, דעות

מתיחות בצפון, מפקד פיקוד צפון אישר תוכניות להתקפה בלבנון

הלחימה בדרום ובצפון מתלהטת עם סבב האלימות האחרון בין ישראל לארגוני הטרור ברצועת עזה וחיזבאללה בלבנון. בתאריך ה-18.06 נשמעו אזעקות ברצועת עזה ובקריית שמונה שבצפון, בעקבות שישה רקטות שנפלו באזור מנרה ללא נפגעים. בתגובה, מפקד פיקוד הצפון בצה"ל אישר תכניות להתקפה צבאית אפשרית בלבנון.
whatsapp_image_2024-06-18_at_20-06-02

DIM AMORדים אמור

באירוע נפרד, לוחמי צה"ל סיכלו ניסיון פיגוע דקירה של מחבל פלסטיני בגוש עציון שבגדה המערבית. המחבל נוטרל במהלך הניסיון לתקוף את הלוחמים. מצב הביטחון הרעוע הוביל את השליח האמריקני לישראל ולבנון, עמוס הוכשטיין, לתאר במהלך ביקורו בלבנון כי "אנחנו עוברים זמנים קשים".

44673החששות מהסלמה נגד חיזבאללה גברו לאחר שהארגון פרסם סרטון שבו נראה כטב"ם (כלי טיס בלתי מאויש) שצילם אתרים אסטרטגיים צבאיים באזור מפרץ חיפה. צה"ל אישר כי זיהה ארבעה כטב"מים של חיזבאללה השבוע, וירט שניים מהם וזיהה את הרביעי אך החליט שלא ליירטו כדי לא לגרום לאזעקות בצפון.

בימים הקרובים, הנהגת המדינה והצבא יתכנסו לדון במענה הצבאי לאירועים האחרונים על רקע ההסלמה בדרום ובצפון, ולהעריך את הסיכון לפתיחה בלחימה נרחבת.

21:34, דובר צה"ל:

"תיעוד: צה״ל ממשיך לתקוף יעדי טרור של חיזבאללה בדרום לבנון; במקביל, יורטה בהצלחה מטרה אווירית חשודה מעל המרחב הימי באיזור גשר הזיו.

44673במהלך השעה האחרונה מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר מטרות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון.

בין המטרות שהותקפו, מספר תשתיות של הארגון במרחבים א-טייבה, אל עדייסא ואל ג'בין ומבנה צבאי במרחב עייתא א שעב.

מוקדם יותר הערב לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה מעל המרחב הימי באיזור גשר הזיו, לא הופעלה התרעה על פי מדיניות".

צילום ראשי: דובר צה"ל (צה"ל)