אקטואליה, דעות, כלכלה

הפלא של ערוץ 14: מהתעלה השולית לכוכב העולה

בעולם התקשורת הישראלי, ערוץ 14 הפך לתופעה מרתקת. מתעלה שולית שכמעט איש לא צפה בה, היא הצליחה להתגבר על החסמים ולהפוך לאחד מכוכבי הרייטינג הגדולים בטלוויזיה הישראלית.
444

DIM AMORדים אמור

בשנת 2018, ערוץ 14 נאבק על חייו עם רייטינג צפיות של כמעט אפס. אולם, בתוך ארבע שנים בלבד, הערוץ הצליח לבצע מהפכה מרשימה וכיום הוא נמצא במקום השלישי ברייטינג הצפיות, ולעתים אף במקום השני. יתרה מזאת, ערוץ 14 כבר עקף את ערוץ 11 ואת ערוץ 13, וגם את הערוץ הבינלאומי i24.

מה שהופך את ההצלחה של ערוץ 14 למדהימה עוד יותר הוא העובדה שערוץ 11, שמקבל למעלה ממיליארד שקלים ממשלתיים מדי שנה, נאבק על חייו עם רייטינג צפיות כמעט אפסי. זוהי השקעה עצומה של כספי ציבור, בעוד שהציבור עצמו כמעט ואינו צופה בערוץ זה. מצב כזה מעורר שאלות לגבי הצדקת קיומו של ערוץ 11.

ההצלחה של ערוץ 14 אינה מוגבלת רק לטלוויזיה. אתר האינטרנט שלו מציג נתונים מרשימים עם יותר מ-17.4 מיליון כניסות, המציבים אותו במקום החמישי בדירוג האתרים הפופולריים בישראל, אחרי ענקיות כמו YNET, מאקו, וואלה וישראל היום. למעשה, אתר ערוץ 14 כבר עקף אתרים ותיקים כמו מעריב, כלכליסט, גלובס, דה מרקר, הארץ ואפילו את אתר ערוץ 11.

הסיפור המדהים של ערוץ 14 משקף את הדינמיות והתחרותיות של שוק התקשורת הישראלי. בעולם שבו צרכני התקשורת מחפשים תכנים רלוונטיים ומעניינים, ערוץ 14 הצליח לתפוס את רוח הזמן ולספק את מה שהקהל רוצה.

מהפכת הפלא שלהם מראה שלא משנה כמה קטן או שולי היית בעבר, אם תציע תכנים איכותיים, הצלחה עשויה לחכות לך מעבר לפינה.

הנתונים על פי אתר (אנליטיקס): similarweb

אהבתם שתפו :