אקטואליה, דעות, פוליטיקה, תרבות

עצומה קוראת לפרישה מתחרות האירוויזיון על רקע גילויי אנטישמיות

עצומה הקוראת לישראל לפרוש מתחרות האירוויזיון לזמר, התחרות הפכה במהלך השנים לזירה פוליטית ואנטישמיות, כמו כן גזענות כלפי ישראל. העצומה, שאותה יזם דים אמור, חשובה ומשמעותית.
5652

מערכת מערב

לחתום על עצומה, ניתן כאן – לחץ כאן

בתחרות האירוויזיון לשנת 2024, שנערכה בשוודיה, הוטלו מגבלות קשות על נציגת ישראל, הזמרת עדן גולן, כמו כן דאז לישראלים ויהודים חל איסור מוטלת להציג את דגל ישראל במהלך התחרות. המארגנים השוודים ציינו כי האיסור חל על כל סמלי מדינה, אך בפועל דגלי ישראל נאסרו במיוחד. לעומת זאת, הוצגו דגלים של ארגוני טרור כמו חמאס (וזה היה בסדר!).

עוד עובדה כואבת, זוכת התחרות 2023 לורן (לורין זינב נורה טלחאווי) סירבה ללחוץ יד לעדן גולן במקרה זכייה, ושוב מארגני התחרות והפוליטיקאים באירופה שתקו!

דים אמור מאשים את מארגני התחרות בהפעלת "פייס קונטרול" על תוכן השירים (*), וטוען שהאירוויזיון איבדה את ערכי הדמוקרטיה וחופש הביטוי. "השנה אירופה השפילה את ישראל, והעם שילם על כך (השתתפות משולמת מתוך כספי ציבור)", מסר אמור.

(*) מארגני האירוויזיון פסלו את שני השירים שנכתבו עבור עדן גולן.

54255

דבר נוראי נוסף: חברי חבר השופטים, שלטענתם הפעילו חרם על ישראל מטעמים פוליטיים. "השופטים המקצועיים" הענקיו לישראל 0 נקודות, ורק מספר מדינות בודדות הצביעו עבור עדן גולן.

הוסיפו את חתימתכם – לחץ כאן

(שופטים מקצועיים אשר נתנו פירורים לישראל: נורבגיה – 8 גרמניה – 8 קפריסין – 8 אסטוניה – 5 בלגיה – 5 ליטא – 4 מלטה – 3 גאורגיה – 3 מולדובה – 3 צרפת – 3 לטביה – 2)

עוד עובדה הזויה: כ-96% מהמשתתפים ("הזמרים") חתמו על עצומה נגד ישראל ושוב מארגני התחרות שתקו!!!

"אירופה שוב מכניסה את היהודים לגטו – ההיסטוריה חוזרת על עצמה, רק הפעם אירופה מנסה להכניס מדינה שלמה לתוך הגטו", מסר דים אמור.

העצומה קוראת לישראל לפרוש מהתחרות, כי היא איבדה את ייצוגה כתחרות תרבותית ואמנותית, והפכה לזירה פוליטית.

העצומה מיועדת להישלח לידי שרי התרבות והתקשורת בישראל, ולמשרד ראש הממשלה.

הוסיפו את חתימתכם – לחץ כאן