אקטואליה, דעות

מבצע חילוץ החטופים בעזה – "מבצע ארנון" לזכרו של לוחם הימ"מ שנפל

ארנון זמורה איבד את חייו במהלך מבצע צבאי מורכב לחילוץ ארבעה חטופים ישראלים מלב עזה – נועה ארגמני, אלמוג מאיר, שלומי זיו ואנדריי קוזלוב.
45 (2)

DIM AMORדים אמור

בירושלים הוחלט כי המבצע ייקרא "מבצע ארנון" על שמו של לוחם היחידה ארנון זמורה, שנפל במהלך הפעולה המסוכנת.

45
צילום: משטרת ישראל (תוכן ע"פ סעיף 27א')

זמורה, בן 36, היה הראשון שפרץ לדירה בשטח רצועת עזה בה החזיקו המחבלים את החטופים הישראלים. בקרב הגורלי עם מחבל פלסטיני, נפצע זמורה אנושות וארבע שעות לאחר מכן הוא נקבע למותו, והותיר אחריו אישה, שני ילדים, אח ושתי אחיות.

זמורה היה מפקד צוות בימ"מ שלחם כשבוע קודם לכן בצומת יד מרדכי, בעת שכיתה של מחבלים מחמאס פרצה לשטח ישראל. בקרב קשה, הצליח הכוח שלו להרוג 37 מחבלים ולמנוע חדירתם צפונה לתוך שטח יהודה ושומרון.

4421
נועה ארגמני, אלמוג מאיר, שלומי זיו ואנדריי קוזלוב (תוכן ע"פ סעיף 27א')

"היה ברור שארנון לוחם נחוש ואמיץ שאינו חושש להיכנס לקרב עם המחבלים גם במצבים הקשים ביותר", סיפר אמיר עופר, לוחם סיירת מטכ"ל לשעבר שהשתתף במבצע אנטבה והכיר את זמורה. "כשראיתי את שמו על הרשימה של לוחמי הימ"מ שפרצו לעזה, ידעתי שהוא יעשה הכל כדי להציל את החטופים".

הרמטכ"ל הלוי ציין כי "הערכה רבה מגיעה גם ליתר לוחמי היחידה שפעלו באומץ ובמקצועיות רבה במבצע החילוץ המורכב. קשה למצוא מילים להביע את הערכתי לפעילותם הנחושה לאורך כל המערכה מול חמאס".

785

מדובר צה"ל נמסר: "ארנון ז"ל, לוחם וקצין אמיץ וערכי, בן 36, הותיר אחריו אישה ושני ילדים. הוביל בשבעה באוקטובר את הקרב בצומת יד מרדכי, תוך חיסול עשרות מחבלים ומנע בכך חדירה של המחבלים צפונה. לאחר מכן המשיך ונלחם בקרב בבסיס נחל עוז ובבארי. ארנון ז״ל היה בכוח שפרץ לדירה בה הוחזקו החטופים שהוחזרו ארצה, נפצע קשה במהלך היתקלות ונפטר בבית החולים".

המפכ"ל קובי שבתאי: "בזהה לסיפור תקומתנו כעם וכמדינה המחיר כבד ולצערנו, התבשרנו על פטירתו של לוחם הימ״מ ארנון זמורה ז"ל מפקד ולוחם עז נפש, לוחם אשר בגופו השלים את המשימה לשחרור החטופים ולהחזירם לחיק משפחתם. בשם משטרת ישראל אני מבקש להביע תנחומים למשפחתו של גיבור ישראל – יהי זכרו ברוך".