אקטואליה, דעות, כלכלה, פוליטיקה

יאיר לפיד במתקפה חריפה על הממשלה – "הגיע הזמן להחליף את השלטון"

בנאום סוער שנשא הערב (18.05.2024) במרכז תל אביב, תקף יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד את ממשלת הימין בראשות בנימין נתניהו במילים חריפות וקרא להחלפת השלטון באופן מידי.

דים אמור

"אנחנו לא פראיירים", אמר לפיד בנאומו, "לא יכול להיות שרובם המכריע של חיילי צה"ל הם חילונים ודתיים לאומיים, בזמן שחרדים אומרים בפומבי 'נמות ולא נתגייס'. הילדים שלנו נופלים היום בקרבות בעזה ובצפון, ואנחנו נשלם את המחיר על חופש הפטור שהם תובעים?"

במהלך דבריו התייחס לפיד לגיוס החרדים לצבא שהיה אמור להיכנס לתוקף בשנה האחרונה אך עוכב שוב ושוב. "זה בלתי נתפס שאנחנו ממשיכים לקבל את הסירוב הזה. מי שלא משרת בצבא ולא עובד לא יכול לקבל מהמדינה אפילו אגורה אחת מכספי המיסים. הגיע הזמן לשים סוף לשלטון הזה שמחניק את הרוב החילוני והדמוקרטי."

לפיד הוסיף ואמר כי זוהי ממשלת קואליציה רעועה שכבר אינה יכולה לתפקד ולקדם את האינטרסים של המדינה. "הממשלה הזאת מונעת על ידי שיקולים צרים של שרידות פוליטית בלבד. היא אבדה את הלגיטימציה לכהן כי היא נכנעת שוב ושוב ללחצים של המפלגות החרדיות על חשבון האזרחים".

בסיום דבריו קרא לפיד לראש הממשלה בנימין נתניהו להכריז על פיזור הכנסת ועריכת בחירות מוקדמות בהקדם. "כל יום נוסף שהממשלה הזאת נשארת בשלטון היא מסכנת את דמוקרטיית ישראל ואת ביטחונה. הגיע הזמן שהעם יחליט מי ינהיג אותו בדרך חדשה של שוויון וצדק חברתי".