דעות, פוליטיקה, פלילי

גיא הוכמן הניף דגל ישראל במתחם האירוויזיון ועוכב לחקירה

בתחרות האירוויזיון, שבדיה מציגה את עצמה כמדינה מקבלת ופתוחה, אך אירוע מביך אירע אמש כאשר הקומיקאי הישראלי גיא הוכמן עוכב לחקירה על ידי שוטרים מקומיים רק בגלל שהניף דגל ישראל באזור כפר האירוויזיון במאלמו.

האירוויזיון 2024!

• דים אמור 

הוכמן, שהגיע לתמוך בנציגת ישראל עדן גולן, חווה אלימות מילולית ויריקות ממפגינים פרו-פלסטינים ותומכי חמאס. כאשר שני שוטרים התערבו, הם לא טרחו להגן עליו מההתקפה הגזענית, אלא דווקא דרשו ממנו להסיר את דגל ישראל ולקבל את המצב הבלתי נסבל שהיהודים אינם רצויים באירוויזיון.

"פשוט עמדתי עם דגל מדינתי ברחוב ציבורי כשקבוצת מפגינים פרו-פלסטינים החלה לצעוק עלי קריאות נאצה, לירוק לעברי וכו'. כשהשוטרים הגיעו, חשבתי שהם יגנו עלי מההתקפה הפסולה הזאת. אך במקום זאת, הם דרשו דווקא ממני להסיר את דגל ישראל שלי מהרחוב" מסר הוכמן.

לדברי הוכמן, כשניסה להסביר לשוטרים שמפגינים אחרים החזיקו דגלים פלסטינים, הוא נענה בתשובה משפילה: "הם אמרו שבאירוע האירוויזיון אסור לתלות דגלים של 'מדינות ישראל' ".

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

בעמוד האינסטגרם גיא הוכמן כתב כך:

"אירופה 2024. יהודי עם דגל אחד ובצה אחת מלווה החוצה כדי שתומכי פלסטין שמניפים דגל בניגוד לחוקי האירוויזיון, יפסיקו לקלל ולירוק. לא מוותר, לא יורידו לי את הראש".

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

 

קרא כתבה: זה לא גרמניה הנאצית זה אירוויזיון בשוודיה! משטרת שוודיה אסרה על מעריצים ישראלים להציג בפומבי דגלי ישראל – לחץ כאן