דעות, משפט LAW, פלילי

שוטרי בת ים איימו לעצור תושב העיר בגלל שהוא התלונן! "אם תפנה עוד פעם למשטרה אתה תיעצר", כך אמר שוטר איציק בנבנישתי.

  תושב העיר התקשר מספר פעמים למשטרה ודיווח על עבירות בשכונה בעיר בת ים, שוטרים קהילתיים בשמם בני ואיציק איימו לעצור את האזרח. דים אמור || 01.02.2024 שוטרים איימו לעצור את תושב העיר בגלל התלונות והדיווחים, השוטרים דיברו עם אזרח כמו בריונים וניסו לבוא אליו הביתה "לפגוש אותו", ללא צו,

 

תושב העיר התקשר מספר פעמים למשטרה ודיווח על עבירות בשכונה בעיר בת ים, שוטרים קהילתיים בשמם בני ואיציק איימו לעצור את האזרח.

דים אמור || 01.02.2024

שוטרים איימו לעצור את תושב העיר בגלל התלונות והדיווחים, השוטרים דיברו עם אזרח כמו בריונים וניסו לבוא אליו הביתה "לפגוש אותו", ללא צו, ללא תיק במשטרה, ללא הזמנה, ללא כלום – סתם כי יש להם מדים וכנראה מותר להם להטריד אזרחים!

אין זכות לשוטר לעצור אדם על פתיחת האירועים או בגלל שהוא מתקשר למשטרת ישראל להגיש תלונות, כאשר אדם רואה עבירה הוא חייב לדווח (חובת הדיווח).

נציין: כאשר מזמינים משטרה בבת ים הנייד לא מגיעים בזמן (לעיתים נייד מופיע לאחר 6 שעות וגם במקרה), אך בדוח הפעילות שוטרים מציינים "הגעה למקום", כלומר הם עוברים במקום מסמנים "הגעה" וממשיכים לנסוע לדברים יותר דחופים.

שוטר קהילתי איציק בנבנישתי איים לעצור אדם ולהגביל את חופשו במידה והתושב שוב יתקשר 100 (לצורך העניין בגלל שאדם לא אדיש ומתלונן על העבירות בשכונה), "אם תפנה עוד פעם למשטרה אתה תיעצר", כך אמר שוטר איציק בנבנישתי.

יש כאן שאלות רבות איך שוטר במדינת ישראל יכול לעבור על הסמכות ולנצל את תפקידו? האם מותר לשוטר לעצור אדם על הגשת תלונות ודיווחים? אם מותר להגביל אדם בחופשו ללא עבירה? באיזה מן מדינה אנו חיים? מה קורה עם יסודות כמו חופש וחירות?

אדם שמדווח על העבירות – הוא בעצם עבריין מס' 1 שהמשטרה מנסה לעצור אותו (במקום לחפש עבריינים)! איך שוטר יכול לדרוש באיום לא להתקשר 100 כאשר במדינת ישראל יש חובת הדיווח?

כלומר אם אזרח רואה מחבל, רצח, מכות או עבירה כזאת או אחרת – אסור לו להתקשר 100 כנראה ואולי כדי לא להרוס את הסטטיסטיקה ואו לא להפריע לכוחות הביטחון!

פנינו לדובר המשטרה – ללא מענה.