דעות, כלכלה, משפט LAW, פלילי, תרבות

"אשכולות" נאבקת להישאר חברה פרטית למרות עמדת היועץ המשפטי לממשלה!

  "אשכולות" – החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל משמשת כארגון האמנים המבצעים היציג בישראל ומייצגת על פי חוק את זכויות המבצעים של כל האמנים והאמניות המבצעים בישראל ובהם: שחקנים, זמרים, בדרנים, מדבבים ורקדנים, כהגדרתם בחוק זכויות מבצעים: "אדם המבצע במשחק, בשירה, בנגינה, במחול או בדרך אחרת, יצירה ספרותית, אמנותית,

 

"אשכולות" – החברה לזכויות מבצעים של אמני ישראל משמשת כארגון האמנים המבצעים היציג בישראל ומייצגת על פי חוק את זכויות המבצעים של כל האמנים והאמניות המבצעים בישראל ובהם: שחקנים, זמרים, בדרנים, מדבבים ורקדנים, כהגדרתם בחוק זכויות מבצעים:

"אדם המבצע במשחק, בשירה, בנגינה, במחול או בדרך אחרת, יצירה ספרותית, אמנותית, דרמטית או מוזיקלית".

דים אמור | 31-12-2022

לצורך העניין אין שחקן, זמר, מדובב, מוזיקאי, אמן ( כזה או אחר ) שלא מקבל כספי התמלוגים מטעם "אשכולות", בתחקיר (*) של 'המגן' ( ארגון השחקנים ) ניתן לראות ש"אשכולות" לא שקופה כלפי השחקנים והמבצעים, למעשה האמנים לא מקבלים עשרות אלפי שקלים. "אשכולות" פוגעת באוכלוסיה שלמה ( אמנים ) והתקשורת שותקת.

(*) תחקיר: תמיהות ותהיות רבות עולות ממינויו של אורי רשטיק מנכ"ל "אשכולות"! חברת אשכולות פועלת ללא שקיפות! – קרא את התחקיר לחץ כאן.  

לעיתים ערוצים 11, 12, 13 פותחים את הערב בחדשות כמו: "בכמה עומר אדם מוכר את הרכב?", "הפרידות והאהבות של נועה קירל", "אי הכשרת צימר לזוג גייז בביתר עילית" ( לפני חודשיים בממשלת שמאל גייז היו יכולים לשכור חדר בביתר עילית? אף איש לא שואל את השאלות! ), "עלות הניתוח הפלסטי של אביבית בר זוהר", "איתי לוי עומד להפסיד 6.5 מיליון שקל בעקבות ההשתתפות בקזבלן" וכו', בעניין של "אשכולות" מדובר על השחקנים, המוזיקאיים, האמנים והזמרים הכי מפורסמים וידועים שיש ( על הכסף שלהם!!!), למעשה אייטמים № 1! אבל שותקים, שותקים כמו "כלבים מאולפים"!

  • למה השחקנים והמבצעים שותקים?

האמנים המפורסמים מקבלים מטעם ה"אשכולות" מאות אלפי שקלים ( לזה דווקא יש סביה די פשוטה: הם מופיעים הרבה פעמים בטלוויזיה ולכן מקבלים יותר תמלוגים ), ולכן הם לא רוצים לריב או להגיע לסכסוך עם החברה, הרי "אשכולות" על דעת עצמה יכולה באופן פתאומי להפסיק לשלם את התמלוגים, תמיד אפשר ולטעון ש"אשכולות" היא חברה פרטית וסלאמת.

בנוסף אי אפשר לדעת על פי איזה קריטריון "אשכולות" מחלקת את כספי התמלוגים, עשרות אמנים עד היום לא יודעים מדוע שחקן X מקבל 5 ש"ח ושחקן A מקבל 20 אגורות, יתכן שאמנים מפורסמים מקבלים יותר כסף!  חשוב לומר שבאשכולות אוהבים "לרכוש שתקה"!

די בכך עצוב לציין שבישראל אין סולידריות בין השחקנים, נניח אם שחקן מקבל יותר כספי התמלוגים – הוא שותק ולא נלחם למען האחר ( הסתדר בחיים ו"תפס את אלוהים בביצים")! "השבע לעולם לא יבין את הרעב"!

  • מדוע יש טאבו? למה התקשורת שותקת?

בחברת "אשכולות" יש סוללת עו"ד וגם מאות מיליוני שקלים & קשרים! מייסדי "אשכולות" מאוד מקושרים עם מייסד הטלוויזיה הישראלית! כסף וקשרים – זה הקסם!

בספטמבר 2022 מדינת ישראל החליטה ש"אשכולות" חייבת להיות שקופה כלי הציבור, למעשה יש החלטה של רשם ההקדשות: "אשכולות" אמורה להיות חל"צ ( חברה לתועלת הציבור ).

במקום לקיים את החלטת המדינה וסוף סוף להיות שקופים כלפי השחקנים והמבצעים, חברה מבזבזת כסף ונלחמת עם המדינה כדי לא להיות שקופה! כך "אשכולות" עתרה נגד מדינת ישראל כדי שלא תסווג כחברה לתועלת הציבור ותהיה מחויבת לפעול בשקיפות כלפי השחקנים והמבצעים.

זה האייטם ( item ) של האייטמים – אך שותקים!

כנראה, גופי התקשורת קיבלו טאבו לא לפרסום ידיעות על חברת "אשכולות"! קשרים ומאות מיליוני שקלים – סוד השתיקה!!!

בנוסף גופי תקשורת כמו ערוצים: 11, 12, 13, 14 מדי משנה מעברים כספים ל"אשכולות" עבור התמלוגים ( יש חוזים והסכמים רבים ). ב"אשכולות" יש מינוף על ערוצי הטלוויזיה.

  • מה היא הסיבה שאיגודים מקצועיים שותקים? הרי נפגעו זכויותיהם של השחקנים והאמנים! 

הדירקטוריון של חברת "אשכולות" מורכב ממנהיגים ( לשעבר ) של איגודים מקצועיים, לצורך העניין הם הלובי אשר לא מאשר לאיגוד מקצועי לפעול נגד ה"אשכולות"!

הדירקטוריון והנהלת "אשכולות" מובנת מנכ"לים, יו"ר, מנהלי ועד המנהל של "שח"ם" ו"אמ"י".

הכירו את "גיבורים":

1. אורי רשטיק מנכ"ל ב"אשכולות" – ( מנכ"ל "שח"ם" לשעבר ).

2. שחר בוצר – דירקטור ב"אשכולות" – ( מנכ"ל "שח"ם" לשעבר וחברו טוב של רשטיק ).

3. אסתי זקהיים – דירקטורית ב"אשכולות" – (יו"ר "שח"ם" לשעבר).

4. גיא לואל – דירקטור ב"אשכולות"( יו"ר "שח"ם" לשעבר ).

5. דור סרוגו – דירקטור ב"אשכולות" – ( ועד המנהל של שח"ם – ארגון השחקנים והשחקניות בישראל לשעבר ).

6. חנן יובל – דירקטור ב"אשכולות" ( יו"ר אמ"י לשעבר ).

7. יעקב מנדל – דירקטור ב"אשכולות" ויו"ר (  יו"ר אמ"י לשעבר ).

8. ששי קשת – דירקטור ב"אשכולות" ( אשתו שחקנית יונה אליאן-קשת כעת יו"ר אמ"י –ניגוד העניין – מוחלט! ).

לגבי סעיף 8: איך ארגון "אמ"י" תקום נגד "אשכולות", כאשר מנהלת "אמ"י" ( יו"ר ) נשואה לדירקטור של "אשכולות"! יונה קשת תקום נגד בעלה? במיוחד שבעלה מעביר מאות אלפי שקלים לארגון "אמ"י" אשר בניהוליה! מצחקים לא!?! קומדיה במערכה 1!

  • שח"ם -ארגון השחקנים והשחקניות.
  • אמ"י – אגודת אמני ישראל.
  • ארגון השחקנים אגודת אמני ישראל מדי שנה מקבל מחברת "אשכולות" "תמיכה כספית! דמי השתקה?

השתקת הארגונים? שיטת "אשכולות":

כל שנה חברת "אשכולות" מעבירה ל-"שח"ם" ( ארגון השחקנים ) וגם כן ל -"א.מ.י" ( אגודת אמני ישראל ) תמיכה כספית בן 200,000 – 315,000 ש"ח.

ולפתע, בין השנים 2019-2020 חברת "אשכולות" לא העבירה ל-"שח"ם" את "התרומה" השנתית ( מדובר על השנים שהם "שח"ם ו "אשכולות" היו בהליכים משפטיים ), נקמת "אשכולות".

*** דוחות ומספרים:

תמיכה כספית ב-"שח"ם":
2017 כ 315,000 ש"ח.
2018 כ 202,000 ש"ח – לחץ כאן להורדת הדוח ( 2017 – 2018 ).
2019: 0 ש"ח.
2020: 0 ש"ח – לחץ כאן להורדת הדוח ( 2019 – 2020 ).

2021: נעשתה תרומה כ 500,000 ש"ח ( שיא ) – לחץ כאן להורדת הדוח ( 2021 ).

תמיכה כספית ב-"א.מ.י":
2017 כ 290,000 ש"ח.
2018 כ 301,000 ש"ח – לחץ כאן להורדת הדוח ( 2017 – 2018 ).
2019 כ 290,000 ש"ח.
2020 כ 290,000 ש"ח – לחץ כאן להורדת הדוח ( 2019 – 2020 ).

2021: נעשתה תרומה כ 300,000 ש"ח ( דוח כספי 2021 – בהליך עיבוד ).

יתכן ש"התרומה" ו/או "תמיכה כספית" הזו היא לא יותר מאשר דרך "קניית השתיקה" של האיגודים המקצועיים ( לפחות כך נראה מהצד ).

כאן נשאלת השאלה המרכזית: איך איגוד אשר מקבל מאות אלפי שקלים מדי שנה מחברה פרטית, ירשה לעצמו "לפתוח את הפה" כדי לדרוש דוחות, מסמכים, נתונים כספיים וכו'?

למעשה, "שח"ם" ניסה ב 2019 לשאול שאלות, כתוצאה מכך על "פתיחת הפה" שילם מחיר די קשה, כלומר לא קיבל לקופת הארגון כ 600,000 ש"ח ( 2019 – 2020 ).

ב-2021 יושבי ראש ומנכ"ל "שח"ם" עברו לעבוד ב"אשכולות", ונכון להיום ל"שח"ם" אין יותר שאלות, ועל כן "אשכולות" חידשו את "התרומה" השנתית ל"שח"ם" – קרא תחקיר.


ריקי בליך כעת יו"ר "שח"ם", לאחר קבלת תפקיד בארגון "שח"ם" מהר מאוד קיבלה מניות בחברת "אשכולות"! נהדר, יפה מאוד וכל הכבוד! WOW!

ריקי בליך בחודש אוגוסט 2021 נבחרה כיו"ר שח"ם לאחר 10 חודשים היא כבר בעלת המניות ב"אשכולות"! לאחר הפינוק הרצוי – ריקי בליך תקום להילחם למען השחקנים?


 

ארגון 'המגן' מוסר: עדכון ותוצאות התחקיר שביצענו – לחץ כאן.

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות