אקטואליה, דעות, פוליטיקה

גל המחאות: שבוע סוער צפוי בישראל

ישראל מתכוננת לשבוע רווי אירועים, כאשר גל חום כבד צפוי לפקוד את המדינה במקביל להתגברות המחאה הציבורית נגד הממשלה. מארגני ההפגנות, המזהירים כי "אנחנו בשבועיים קריטיים לעתיד המדינה", הודיעו על שורת פעילויות מחאה ברחבי הארץ, תוך התאמת הלוח זמנים לתנאי מזג האוויר הקיצוניים.
20240518_184702_800x600

DIM AMORדים אמור

ביום ראשון (16.06), שסומן כ"יום של הפתעות", נחסם כביש 4 על ידי מפגינים הקוראים לקיום בחירות ולקידום עסקת שחרור החטופים. איילת קציר, מהדמויות הבולטות במחאה, כתבה: "בוקר טוב לשבוע בו האזרחים מראים את כוחם להשפיע ולשנות את המציאות בישראל!" והבטיחה פעילויות רבות שאינן מוגבלות רק ל"מיטיבי לכת".

ביום שני (17.06) צפויה הפגנת ענק מול הכנסת בירושלים, שתחל בשעה 18:00 ולאחריה מתוכננת צעדה לכיוון "בית האשם" ברחוב עזה 35.

ביום שלישי (18.6), החל מהשעות המוקדמות של הבוקר, יתקיימו פעולות מחאה בירושלים, כאשר בערב תיערך הפגנה נוספת מול משכן הכנסת.

ביום רביעי (19.06) מתוכננת שיירת מחאה תחת הכותרת "די להפקרת החטופים והעוטף", שתסתיים בהפגנת זעם בנגב.

ביום חמישי (20.06) יעתיקו המפגינים את מוקד המחאה צפונה, ויפגינו מול ביתו הפרטי של ראש הממשלה בקיסריה תחת הסיסמה "די להפקרת הצפון".

מארגני ההפגנות מדגישים את חשיבות ההשתתפות הציבורית הרחבה, באומרם: "אל תגידו 'לא ידענו'! אל תגידו בנובמבר: 'חבל שלא יצאנו להפגין כשעוד היה אפשר'!" הם קוראים לציבור להתגייס למאבק ולהשתתף בפעילויות המתוכננות, למרות תנאי מזג האוויר הקשים.