אקטואליה, דעות, כלכלה

דירוג עשירי העולם של פורבס: אילון מאסק ממשיך לשלוט בפסגה

אילון מאסק, הטייקון הטכנולוגי הידוע בתעוזתו ובשאפתנותו, ממשיך לשמור על מעמדו כאדם העשיר ביותר בעולם, על פי הדירוג השבועי של מגזין פורבס.
maakav.org.il

DIM AMORדים אמור

מנכ"ל טסלה, SpaceX ובעלי הרשת החברתית X (לשעבר טוויטר) מחזיק בהון המוערך ב-212.8 מיליארד דולר, לאחר שהוסיף לחשבונו הבנקאי סכום מרשים של 2.9 מיליארד דולר בשבוע החולף.

עלייתו המטאורית של מאסק לפסגת הפירמידה הפיננסית העולמית ממשיכה לעורר התפעלות, במיוחד לאור האתגרים המשפטיים שעמם הוא מתמודד. לאחרונה, בית המשפט חסם "מענק ענק" בסך 56 מיליארד דולר שהיה אמור להיות מוענק למאסק, צעד שיכול היה לערער את מעמדו הפיננסי. אולם, למרות זאת, הוא ממשיך להוביל את הטבלה ביד רמה.

במקום השני ניצב ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון, עם הון מוערך של 201.4 מיליארד דולר. למרות שבזוס נמצא קרוב מאוד לפסגה, השבוע האחרון לא היטיב עמו והוא איבד 2.9 מיליארד דולר מהונו. בזוס, שנאלץ להתמודד עם למעלה מ-15,000 תביעות הקשורות לפעילות אמזון, מוכיח שוב ושוב את יכולתו לשמור על יציבות פיננסית גם בתקופות סוערות.

מדוע ברנאר ארנו סופג מכה כואבת?

למעשה,המפסיד הגדול של השבוע הוא ללא ספק ברנאר ארנו, בעלי קבוצת המותגים היוקרתיים LVMH הכוללת את לואי ויטון וכריסטיאן דיור. ארנו, שעד לא מזמן החזיק בתואר האדם העשיר בעולם, מצא את עצמו במקום השלישי עם הון של 195.5 מיליארד דולר, לאחר שאיבד סכום מדהים של 6.3 מיליארד דולר בשבוע אחד בלבד. נפילה זו משקפת את התנודתיות בשוק המותגים היוקרתיים ואת הרגישות של ענף זה לשינויים בכלכלה העולמית.

מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק (כיום מטא), מחזיק במקום הרביעי עם הון של 176.5 מיליארד דולר. למרות שגם הוא חווה ירידה של כ-1.8 מיליארד דולר, צוקרברג ממשיך להפגין עמידות מרשימה בזכות הדומיננטיות של הרשתות החברתיות שבבעלותו והשקעותיו האסטרטגיות בתחום המציאות המדומה והמטאוורס.

במקום החמישי ניצב לארי אליסון, מייסד ענקית התוכנה אורקל, עם הון המוערך ב-170.8 מיליארד דולר. אליסון, שאיבד השבוע כ-337 מיליון דולר, ממשיך להיות דמות מפתח בתעשיית הטכנולוגיה העולמית, כאשר פתרונות הענן והבינה המלאכותית של אורקל מובילים את החדשנות בתחום.

מבט מעניין נוסף מספק הדירוג על מעמדן של הנשים העשירות בעולם. פרנסואז בטנקור מאיירס, יורשת אימפריית הקוסמטיקה L'Oréal, מדורגת במקום ה-16 הכללי והיא האישה העשירה בעולם, עם הון המוערך ב-97.5 מיליארד דולר. למרות שאיבדה השבוע כ-2.3 מיליארד דולר, היא ממשיכה להוביל את המגזר הנשי ברשימה.

הישראלית מרים אדלסון, אלמנתו של איל ההימורים שלדון אדלסון, מדורגת במקום ה-57 עם הון של 29.4 מיליארד דולר. למרות הפסד של כ-59 מיליון דולר השבוע, מיקומה ברשימה מדגיש את השפעתה המתמשכת בתעשיית ההימורים והבידור.

דירוג פורבס השבועי ממחיש את הדינמיות והתנודתיות של עושר גלובלי בעידן המודרני. בעוד שחלק מהמיליארדרים מצליחים לשמור על יציבות ואף להגדיל את הונם, אחרים חווים תנודות משמעותיות שמשקפות את מורכבות הכלכלה העולמית.

ניתוח מעמיק של הנתונים מגלה כי למרות התנודות הקצרות טווח, המגמה ארוכת הטווח מצביעה על ריכוז הולך וגובר של עושר בידיהם של מעטים. תופעה זו מעוררת שאלות נוקבות לגבי שוויון הזדמנויות, מדיניות מיסוי ואחריות חברתית של תאגידים ובעליהם.

בסופו של דבר, דירוג עשירי העולם של פורבס הוא יותר מסתם רשימת שמות ומספרים. הוא מהווה מראה לכוחות הכלכליים המניעים את עולמנו, ומספק תובנות לגבי המגמות והאתגרים שעמם נתמודד בעתיד הקרוב והרחוק.

89855
צילום: תוכן ע"פ סעיף 27א', עריכה מעקב

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות