דעות, פלילי

תקיפה ישראלית בלבנון: בכיר בחיזבאללה חוסל

בתקיפה ישראלית חריגה שהתרחשה באזור העיר צור בדרום לבנון, חוסל בכיר בארגון הטרור חיזבאללה. התקיפה בוצעה בכפר ג'נאתא, המרוחק כ-20 קילומטרים מהגבול עם ישראל, ועוררה גל של דיווחים סותרים באשר למספר הנפגעים ולאופי הפעולה.
45632

DIM AMORדים אמור (05:58)

על פי דיווחים בתקשורת הלבנונית והערבית, מטרת התקיפה הייתה בניין בן שלוש קומות. ערוץ אל-מנאר, המזוהה עם חיזבאללה, דיווח על מספר נמוך של פצועים, אך טען כי אזרחית לבנונית נהרגה כתוצאה מהתקיפה. לעומת זאת, מקורות אחרים בלבנון מסרו על לפחות חמישה הרוגים ומספר רב של פצועים.

ערוץ אל-חדת' הסעודי שפך אור על אופי התקיפה, כאשר דיווח כי זו בוצעה באמצעות טיל ששוגר מכיוון הים התיכון. דיווח זה, אם יאומת, עשוי להעיד על שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ויכולות מודיעיניות גבוהות מצד ישראל.

45
מתוך רשת טלגרם תוכן ע"פ סעיף 27א'

במקביל לאירועים בלבנון, הופעלו אזעקות בשדרות, יישובי עוטף עזה ובגבול הצפון. בגזרה הצפונית, שני חיילי צה"ל נפצעו – אחד באורח בינוני והשני קל – כתוצאה מפגיעת טיל נ"ט. צה"ל הגיב בירי ארטילרי לעבר מקורות הירי בלבנון.

בגזרה המזרחית, צה"ל דיווח על חיסול שני מחבלים בכירים במהלך מבצע בג'נין שבצפון הגדה המערבית. פרטים נוספים אודות זהות המחוסלים ונסיבות הפעולה טרם פורסמו.

ההסלמה האחרונה מדגישה את המתיחות הגוברת לאורך גבולותיה של ישראל. בעוד שהזירה הלבנונית הייתה יחסית שקטה בשבועות האחרונים, נראה כי החיסול המיוחס לישראל עלול להוביל לסבב אלימות נוסף מול חיזבאללה.

גורמי ביטחון בישראל עוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות, כאשר החשש המרכזי הוא מהסלמה בו-זמנית בכמה חזיתות. עם זאת, מומחים מעריכים כי למרות המתיחות, אין כרגע אינטרס לאף אחד מהצדדים להידרדר למלחמה כוללת.

בשלב זה, ישראל נמנעת מהתייחסות רשמית לאירועים בלבנון, כמדיניותה בנוגע לפעולות המיוחסות לה מעבר לגבול. ואולם, המסר העולה מהתקיפה ברור: ישראל נחושה לפעול נגד איומים ביטחוניים, גם במחיר של הסתבכות אזורית.