אקטואליה, דעות, ספורט, פלילי

כמעט רצחו את חיים גוזלי – דרמה ללא סוף באוקראינה

גוזלי זכה בקרב, ואולם, מחיר הזכייה היה כבד מנשוא. דגל ישראל, שפרש כנפיים בזירת הניצחון, מוכתם בניסיון רצח.
Haim Gozali

DIM AMORדים אמור

ביום רגיל אחד, חיים גוזלי, לוחם ישראלי מוערך ומנוסה בענף לחימות ה-MMA, חווה חוויה קיצונית שעלולה הייתה להסתיים באסון. גוזלי, יחד עם בנו אלעד ומאמנו בן אל חסיד, נסעו לאוקראינה (עיר קולומיה) על מנת להשתתף בתחרות לחימה, אך במהלך שהותם במלון הפכה החוויה לסיוט אמיתי, כאשר הם ספגו התקפה אלימה תוך כדי ירי חי לעברם. בראיון מרתק, גוזלי משחזר את רגעי האימה ומספר על התנהלות המשטרה המקומית שנראית כמו הזיה.

"ירו עלינו מטווח אפס".

הכול החל כמסע שגרתי לתחרות אגרוף בעיר קולומיה שבאוקראינה. גוזלי, בנו אלעד והמאמן בן אל חסיד הגיעו למלון בו התאכסנו לקראת הקרב המתוכנן. לאחר מסע ארוך דרך רומניה, הם היו עייפים והחליטו להירגע בחדריהם. "הגענו למלון גמורים מעייפות, עשינו צ'ק אין ועלינו כל אחד לחדר שלו להתקלח ולהתארגן לשינה," נזכר גוזלי. "עוד לא הספקתי להיכנס למקלחת ופתאום אזעקת מלחמה נשמעה".

המצב הידרדר במהירות. "אלעד ובן אל רצו אליי לחדר, שלושתנו מנסים להבין מה לעשות כי אף אחד לא תדרך אותנו אז פשוט חיכינו דקה", מספר גוזלי. לפתע, צעקות אימה נשמעו במסדרון. "כשחיים פתח את הדלת, הוא הופתע למצוא את בן אל מתאבק עם תוקף במסדרון", הוא מוסיף. הסצנה הפכה להוליוודית כשהתוקף שלף נשק חם ופתח בירי. "הוא יורד שלוש מדרגות אחורה ושולף מתוך שקית שהייתה לו ביד אקדח. לפני שאני מצליח להבין מה קורה אני כבר מוצא את עצמי רץ עם אלעד כשהבנאדם יורה עלינו מטווח של כמעט אפס".

התחבאות על גג המלון בגשם.

המצב היה קיצוני ומסוכן מאין כמותו. "אשכרה בנאדם שלף אקדח וירה עלינו. בן אל רץ לכיוון אחד ואני ואלעד רצנו לכיוון אחר", ממשיך גוזלי. "הדבר היחיד שיכולנו לעשות הוא לצאת מהחלון אל הגג המחובר ולהתחבא שם ליד החלון". הם חששו שהתוקף יחפש אותם ולכן בחרו להסתתר בגג הסמוך. "כדי שאם הוא יצא לחפש אותנו לפחות יהיה לנו את אלמנט ההפתעה ואוכל לזרוק אותו מהגג. אז רצנו החוצה והתחבאנו על הגג".

הזיה משטרתית – לא נחקרו, לא הוזמנה ניידת.

מה שהלם את גוזלי היה התנהלות המשטרה המקומית לאחר האירוע. "מה שקרה אחר כך היה פשוט הזיה". הוא משחזר בזעם. "כל הלילה ישבנו על הגג ללא שום כיסוי, ערומים וממתינים לעזרה במשך שעות בגשם. אף אחד לא הגיע". הוא טוען שלא הוזמנה ניידת משטרה למקום וכי הם לא נחקרו על האירוע החמור.

"ניסינו איכשהו ליצור קשר עם המארגנים של התחרות ולבסוף אחרי שעות ארוכות של צפייה הגיע פרמדיק להעביר אותנו למלון אחר", מספר גוזלי. "הם העבירו אותנו למקום אחר בעיר וכך חלפה כל הלילה עד שהחלטנו שזהו, סיימנו עם אוקראינה וחוזרים הביתה".
אירוע חמור זעזע את דעת הקהל בישראל. ניסיון רצח אכזרי של אזרח ישראלי כמעט ולא נחקר על ידי משטרת אוקראינה.

התנהלות זו מעלה שאלות קשות על יכולת האכיפה של הרשויות ועל קיומה של אפליה אפשרית על רקע לאומני.

כוחות הביטחון אמורים להגן על כל אזרח וזר השוהה בשטח המדינה באופן שוויוני וללא משוא פנים. חוסר מעורבות במקרה חמור זה, מעלה חששות כבדים באשר לתפקוד הנאות של גורמי החוק והמשילות באוקראינה.

מעניין, אם אזרח אוקראיני היה חווה יחס כזה בישראל, מה היו אומרים באוקראינה?

משרד החוץ שותק, השגרירות האוקראינית בישראל לא מגיבה.

האירוע המזעזע מציב כמה שאלות מהותיות: כיצד יכול להיות שבאירוע כה חמור לא הוזמנה משטרה וכוחות הביטחון המקומיים לא פעלו? מדוע משרדי החוץ הישראלי והאוקראיני שותקים עד כה? מעקב פנה גם כן לשגרירות אוקראינה בישראל, אך טרם התקבלה תגובה מצידם.

צילום: Bellator mma

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות