דעות, כדאי להכיר, כלכלה

בכירי הקריפטו מנתחים: האם הביטקוין צפוי לזנק ל-150,000 דולר?

תחזית שערורייתית מפיטר ברנדט, אחת הדמויות המוערכות בשוק המטבעות הדיגיטליים, הציתה את דמיונם של משקיעים רבים בעולם הקריפטו. לפי ברנדט, הביטקוין - המטבע הווירטואלי המוביל - עשוי להגיע לרף חסר תקדים של 150,000 דולר כבר בשנת 2024.
562525

DIM AMORדים אמור

תחזית מרחיקת לכת זו, שזכתה לתיאור "פנטזיה" על ידי מבקרים, הפכה לנושא סוער בקרב בכירי ענף המטבעות הדיגיטליים ומשקיעים פרטיים כאחד.

בשבוע החולף, הציב הביטקוין שיא חדש כאשר חצה את רף ה-70,000 דולר בפעם הראשונה בהיסטוריה. נכון לשעות הבוקר, מחירו של הביטקוין נסחר סביב 71,313 דולר לפי נתוני אתרי המסחר המובילים. מדובר בזינוק של כ-50% בלבד ביחס לתחזית הביטקוין הפומפוזית של ברנדט, סוחר ווטרן רב-השפעה בתחום הקריפטו.

ברנדט ביסס את תחזיתו המטורפת על ממצאים שהתגלו בעקבות אירוע "חציית הביטקוין" שמתרחש אחת לארבע שנים. במסגרת האירוע, הקצב של כריית מטבעות חדשות מצטמצם באופן אוטומטי על מנת לווסת את ההיצע בשוק הביטקוין. בחציית הביטקוין האחרונה שהתקיימה במאי 2022, צומצמה התגמול לכורי הביטקוין מ-6.25 ביטקוינים ל-3.125 בלבד עבור כל בלוק חדש שמצורף לרשת.

"הירידה הדרסטית בקצב הכרייה ממחישה את הצמיחה הצפויה בביקוש לביטקוין. ככל שהכמות המוצעת קטנה יותר, כך מחירו של המטבע הדיגיטלי צפוי לטפס וזו רק ההתחלה", טען ברנדט בראיון לאחרונה.