אקטואליה, דעות

"מגיע להם?!" אוניברסיטת בר-אילן תעניק תארי דוקטור לשם כבוד

השנה תעניק אוניברסיטת בר-אילן תארי דוקטור לשם כבוד לשורה של אישים ותורמים שתרמו תרומה משמעותית לחברה, לתרבות, למדע, לחינוך ולפילנתרופיה בישראל ובעולם. 
BoardOfTrustees_Events_01
DIM AMORדים אמור

בין הזוכים נמצאים עיתונאית ותיקה, ראש מועצה אזורית לשעבר, גנטיקאי מפורסם, זמר ויוצר מוכר, ראש ישיבה חשוב, פילנתרופית ידועה וארגון עמותה המסייע לשיקום לוחמים פצועים.

אוניברסיטת בר-אילן: "מקבלי התואר הנכבד הם אנשים ראויים ומופת שתרמו רבות לחברה הישראלית ולעולם כולו בתחומים שונים ומגוונים, האוניברסיטה רואה בכבוד גדול לפרגן ולהוקיר את פועלם המשמעותי של האישים והגופים הללו".

כך, העיתונאית ד"ר אילנה דיין, שכיהנה בתפקידים רבים ומרכזיים בשידורי הרדיו והטלוויזיה, תקבל את התואר הנכבד בזכות פועלה התקשורתי הייחודי והמכובד. חיים ילין, לשעבר ראש המועצה האזורית אשכול, יוכר על פועלו רב השנים למען תושבי העוטף ופיתוח האזור.

הגנטיקאי הנודע פרופ' חיים סידר, שתרם רבות למדע העולמי בחקר הגנטיקה של התפתחות והתמיינות תאים, יוכר אף הוא בתואר הדוקטור לשם כבוד. הזמר אביב גפן, שנחשב לאחד היוצרים והמלחינים המובילים בזמר העברי, יקבל את התואר בזכות פועלו המוזיקלי הייחודי והמשמעותי.

לצד אלו, גם הרב אליהו בלומנצויג, ראש ישיבת ההסדר בירוחם וממייסדי הישוב לכיש, יקבל את התואר הנכבד על תרומתו לחינוך ולחברה. הפילנתרופית רוזה ניסנבאום דה פלדמן, שתרמה סכומים גדולים לקידום החינוך והרווחה בישראל, תוכר גם היא על תרומתה המשמעותית.

לבסוף, עמותת "אחים לחיים" העוסקת בשיקום לוחמים פצועים ובני משפחותיהם, תקבל את התואר לשם כבוד על מאמציה החשובים למען שילוב והשתלבות חיילים שנפצעו בשירות הצבאי.

טקס החלוקה החגיגי יתקיים בקמפוס האוניברסיטה בראשון לציון בחודש יוני וצפוי למשוך מאות רבות של אורחים ואישי ציבור. האוניברסיטה מביעה את תקוותה כי האירוע ישמש השראה למעורבות חברתית ותרומה לקהילה לדורות הבאים.