אקטואליה, דעות, כלכלה, משפט LAW, פלילי

רשות המסים חושפת: תושב אשקלון העלים 16.3 מיליון שקל במרמה

בחשיפה מטלטלת של רשות המסים, הוגש כתב אישום חמור נגד עמיר בר לב אלון, תושב אשקלון, בגין הונאה כספית ענקית. על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט השלום באשדוד, הנאשם הוציא באופן פיקטיבי 42 חשבוניות מס, בסכום חסר תקדים של 16,358,273 שקלים לפני מע"מ - המגיע לכדי 2,780,905 שקלים במס בלבד.
MAAKAV (2)

DIM AMORדים אמור

פרטי כתב האישום המזעזעים חושפים כי בר לב אלון פעל להוצאת החשבוניות הפיקטיביות הללו מטעם חברת "ותשאני רוח הובלות לכל יעד בע"מ", וזאת בטרם אף רשם עצמו כבעלים או דירקטור בחברה, כשהיא הייתה בבעלות אחרים. החשבוניות המזויפות הופקו ללא כל זכות חוקית.

במעשיו החמורים, בר לב אלון לא רק רימה את רשות המסים בהונאה כספית אדירה, אלא גם נמנע מהגשת ארבעה דוחות מע"מ תקופתיים שהיה חייב בהגשתם על פי חוק. מהלכיו הפליליים היוו התעלמות שיטתית ובוטה מחוקי המדינה.

כתב האישום המפורט הוגש על ידי עו"ד נופר חן מולאי מהמחלקה המשפטית במע"מ אשדוד, בעקבות חקירה יסודית שניהלה יחידת הביקורת בתחנת מע"מ אשדוד. מקורות ברשות המסים מסרו כי מדובר באחד ממקרי ההונאה החמורים שנחשפו בשנים האחרונות.

נראה כי מערכת האכיפה ברשות המסים נחושה לפעול בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד עברייני מס ממלכתיים, וכי תקרית זו צפויה להוביל להחמרת הענישה והפיקוח על הוצאת חשבוניות ודוחות במע"מ.

 01ע"י רשות המסים בישראל פורסמה הודעה לציבור:

"כתב אישום נגד עמיר בר לב אלון (פרטוק) הוגש לבית משפט השלום באשדוד, המייחס לנאשם הוצאת עשרות חשבוניות פיקטיביות בסכום של כ-16.3 מיליון ₪ לא כולל מע"מ.

מכתב האישום עולה כי פרטוק, תושב אשקלון, הוציא 42 חשבוניות מס מבלי שיהיה זכאי לעשות כן, על שם חברת "ותשאני רוח הובלות לכל יעד בע"מ". על פי כתב האישום עולה כי הנאשם פעל להוצאת החשבוניות בטרם רישומו בחברה כדירקטור ובעל מניה, ובעודה נמצאת בבעלותם של אחרים. חשבוניות המס מגיעות לסכום של 16,358,273 ₪ לפני מע"מ, והמס הנובע מהן עומד על 2,780,905 ₪.

בנוסף לכך, בר לב אלון מואשם בכך שלא הגיש ארבעה דוחות מע"מ תקופתיים שהיה צריך להגישם על פי חוק.

כתב האישום הוגש ע"י עו"ד נופר חן מולאי מהמחלקה המשפטית מע"מ אשדוד וזאת בעקבות חקירה שניהלה יחידת הביקורת בתחנת מע"מ אשדוד".