דעות, כלכלה, ספורט

בשווי 6.6 מיליארד דולר: זה מועדון הכדורגל היקר בעולם

כדורגל, ספורט המועדף על מיליונים ברחבי העולם, הפך בשנים האחרונות לתעשייה מיליארדית. מועדונים מפורסמים משקיעים סכומים עתק בשחקנים, מאמנים ומתקנים, בניסיון להגיע להישגים גבוהים ולהבטיח את מקומם בצמרת.
265255

דים אמור

במרוץ אחר כבוד, תהילה וכסף, מועדונים רבים צצים ונעלמים, אך יש כמה שהצליחו להתבסס כמותגים בינלאומיים חזקים, עם שווי המגיע למיליארדי דולרים.

לפי דירוג חדש שפורסם לאחרונה, הנה עשרת מועדוני הכדורגל היקרים בעולם לשנת 2024:

1. ריאל מדריד – שווי 6.6 מיליארד דולר

במקום הראשון, ללא הפתעה, נמצא ריאל מדריד, המועדון הספרדי המפואר והמנוסה. ריאל היא דוגמה מרשימה לאיך להפוך מועדון ספורט לתאגיד עסקי רווחי. עם היכל התהילה שלה, רצף הזכיות המטורף בליגת האלופות והשחקנים הבינלאומיים המפורסמים ביותר שלבשו את הסמל המפורסם, מדובר במותג שידוע בכל רחבי העולם.

המנהיגות הניהולית החזקה, יחד עם הקהל הנאמן והמסורתי, מאפשרים לריאל להמשיך ולהוביל את טבלת השווי הכלכלי של מועדוני הכדורגל העולמיים. עונה זו, הם התמודדו בגמר ליגת האלופות מול דורטמונד וייתכן ותרחיב את הפער לעומת המתחרים.

2. מנצ'סטר יונייטד – שווי 6.55 מיליארד דולר

דרך ארוכה עברה מנצ'סטר יונייטד מאז ימיו הזוהרים של סר אלכס פרגוסון. המועדון האדיר הזה, שהשתרע על פני כמה עשורים של הצלחה וזכיות, נלחם בשנים האחרונות לשמור על מעמדו הבכיר בזירת הכדורגל האנגלית והעולמית.

אך למרות התקופה הקשה יחסית, המותג של יונייטד נותר חזק מאי פעם והם נחשבים לאחד המועדונים הגדולים, המכובדים והעשירים בהיסטוריה. הזכייה בגביע האנגלי השבוע מול מנצ'סטר סיטי החזירה מעט מהזוהר הישן למועדון הנהדר הזה. אוהדיהם המסורים ברחבי העולם ממשיכים לנשום את המסורת והערכים של יונייטד.

3. ברצלונה – שווי 5.6 מיליארד דולר

ברצלונה, המועדון הקטלוני המפורסם, הגיע למקום השלישי עם שווי 5.6 מיליארד דולר. המועדון הספרדי הגדול נחשב לאחד המותגים החזקים בעולם הספורט בזכות משחקו היפהפה, ההישגים הרבים והכוכבים שלבשו את הסמל המפורסם.

בשנים האחרונות, ברצלונה צריכה להתמודד עם קשיים כלכליים וניהוליים שמאיימים על מעמדה הבכיר. לאחר שחרור צ'אבי הרננדז, אגדת המועדון והמאמן בשנים האחרונות, הקבוצה נכנסת לתקופת מעבר ומנסה למצוא את עצמה מחדש. אך נראה שהמותג החזק והקהל הנלהב ימשיכו לתמוך ולאפשר לה לחזור לצמרת.

4. ליברפול – שווי 5.37 מיליארד דולר

מי היה מאמין לפני עשור שליברפול תגיע למקום הרביעי ברשימת המועדונים היקרים בעולם? המועדון האנגלי, עם הקהל הנלהב שלו, מציג עלייה מרשימה בשווי בשנים האחרונות הודות להצלחות הספורטיביות ולמנהיגות הניהולית החדשה.

לאחר שנים של כישלונות, הגיע יורגן קלופ וחולל מהפכה אמיתית. ארבע זכיות בליגה האנגלית, גביע אירופי ועוד. כעת, לאחר פרידתו של קלופ, ליברפול נדרשת למצוא המשכיות ולהמשיך את המומנטום בצורה חיובית. העונה הבאה תהיה קריטית להמשך הצמיחה שלה.

5. מנצ'סטר סיטי – שווי 5.1 מיליארד דולר

מי שזכתה באליפות הליגה האנגלית בפעם הרביעית ברציפות היא מנצ'סטר סיטי, עם שווי של 5.1 מיליארד דולר. מנצ'סטר סיטי היא הסיפור ההצלחה הגדול בכדורגל

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות