אקטואליה, דעות, פלילי

סמים וסחר בלתי חוקי בעיר פתח תקווה

פצע גלוי בחזית העירונית - מכת הסמים בפתח תקווה. בלב העיר פתח תקווה, עולה ריח מטריד של פשע ועבריינות. על פי דיווחים חמורים, קבוצות פשע מאורגנות מנהלות סחר נרחב בסמים ממכרים, תוך ניצול בוטה של רחובות העיר וסביבות מוסדות חינוך.
12_800x379

דים אמור

13_800x405 (3)באזורים ציבוריים רבים, כגון תחנות אוטובוס, בתי ספר, שווקים וסופרמרקטים, מוצפים עלונים ופרסומים גלויים להפצת סמים. ככל הנראה, חלק מהפרסומים אף מופצים בקרבת מרחק של כ-50 מטרים מתחנת המשטרה המקומית, במחאה גלויה כנגד סמכות החוק.

מקורות מהימנים מדווחים כי קבוצת טלגרם ענקית, המונה כ-30,000 חברים, משמשת כנקודת מפגש וירטואלית לסוחרי הסמים ולקוחותיהם. בקבוצה זו, עבריינים מתהדרים בשירות "מהיר" של אספקת סמים ללקוחות, במחירים נגישים החל מ-300 שקלים.

14_800x5106

WhatsApp Image 2024-05-22 at 16.14.25_532x800_496x4800

16_472x1800

החשיפה המזעזעת חושפת מציאות קשה של התמכרות והתדרדרות חברתית, בה נוער וצעירים נגררים לשימוש בסמים קלים וקשים כאחד. קרובי משפחה של מכורים מתארים את הסבל הנורא שחווים בני משפחתם כ"רצח אכזרי" איטי.

על רקע המצב החמור, קולות ביקורת רבים נשמעים כלפי המשטרה והרשויות המקומיות בפתח תקווה. טענות קשות נשמעות על חוסר מעורבות ואדישות מצד הגורמים האמונים על אכיפת החוק והסדר הציבורי. בעוד שעבריינים פועלים בחופשיות, הרשויות כביכול "מעדיפות" להישאר עיוורות למתרחש.

חשוב לציין כי העיר פתח תקווה, מצוידת במצלמות אבטחה רבות. ייתכן שבדיקה קפדנית של הצילומים תוכל לזהות את הפושעים המפיצים פרסומי סמים ולסייע בפענוח שרשרת ההברחה וההפצה, אך המשטרה ועיירת פתח תקווה משתדלים לא לראות דבר.

בימים קשים אלה, תושבי פתח תקווה חיים בצל איום מתמשך של התמכרות והפשע המאורגן. רבים מהם חוששים על עתיד ילדיהם ועל שלמות הקהילה כולה. האם הרשויות ינקטו בפעולה נמרצת לטיהור העיר מסחר הסמים הבלתי חוקי, או שמא ימשיכו להישאר אדישות למציאות המצמררת הזו?

תגובות:

מדוברות העירייה נמסר:

לצערנו הדבקת המודעות הינה תופעה הקיימת בערים רבות בישראל וכלי החקירה לטובת הטיפול בנושא המדובר קיימים בידי המשטרה. לצד זאת, עיריית פתח תקוה משקיעה משאבים רבים ומפנה תקציבים עבור הטיפול בסמים ובפרט עבור פעילות המניעה בתחום, בין השאר ע"י תכנית "עיר ללא אלימות" מטעם הרשות. הפעילות מתבצעת לאורך השנה הן בבתי הספר, במרכזי הנוער ובנדבך משלים וייחודי לעיר – גם על ידי מדריכי חבורות הרחוב שפועלים בלילות באיזורי הגינות הציבוריות לאיתור נוער ומתן מענים בין השאר לתופעת השימוש בסמים. על מנת להרחיב פעילות זו מפעילה העירייה סיירות הורים בשכונות השונות ואף מקיימת סדרת הרצאות להורים ולבעלי תפקיד בנושא הקנאביס, התנהגויות סיכוניות בקרב בני נוער ועוד.

יחד עם זאת שיתוף הפעולה עם המשטרה הביא למעצרם של מספר ספקי סם לבני הנוער כאשר העירייה עושה כל שביכולתה ובסמכותה כדי להביא לצימצום השימוש בסמים ולתפיסת האחראים על המכירה. העירייה משקיעה משאבים רבים בהסברה, חינוך, אכיפה וגם לגמילה למי שנצרך לצערינו."

ממשטרת ישראל נמסר: 

"משטרת ישראל פועלת נגד נגע הסמים על כל היבטיו תוך הפעלת כלל האמצעים ומירב המשאבים העומדים לרשותה בכלל הפלטפורמות למען שמירה על שלומם ובריאותם של האזרחים".