דעות, משפט LAW, פלילי

אב מאור יהודה נעצר לאחר שתקף באכזריות את בתו

בעקבות יחסי מין שקיימה בתו עם בן זוגה טרם נישואיהם, החליט אב משפחה תושב אור יהודה להעניש את בתו בדרך אכזרית ובוטה. האב, כבן 50, נעצר ומשתתף בהליכים משפטיים לאחר שתקף את בתו הצעירה והכה אותה באגרסיביות עד כדי פציעתה הקשה.
20240518_184859_800x600

דים אמור

הבת, שאינה יכולה להיות מזוהה בשל צנעת הפרט, פונתה לטיפול רפואי בבית החולים תל השומר בעקבות החבלות החמורות שספגה מאביה. בין היתר סבלה מחבלות בפנים, בגפיים ובאגן לאחר שנזרקה על הספה במהלך התקיפה האלימה.

בעדותה למשטרה סיפרה הבת על "מסכת של איומים, הפחדות ואלימות ממושכת" שהיא ובן זוגה עברו מצד האב לאחר שהתגלה כי קיימו יחסי מין טרם הנישואים, דבר הנוגד לטענתו את "רוח המסורת המשפחתית". לדברי הבת, האב התנפל עליה ו"נתן לי סטירה חזקה באוזן הימנית ובפנים, זרק אותי על הספה ודפק אותי באגן".

כנגד האב, תושב אזור המרכז, הוגש כתב אישום חמור על ידי יחידת התביעות במשטרת מחוז תל אביב לבית משפט השלום בעירו. בימים אלו הוא שוחרר בתנאים מגבילים בהמתנה להמשך הליכים משפטיים. עורכי הדין שלו צפויים לנסות לטעון להגנה עצמית או לנסיבות מקילות, אולם בשל חומרת האירוע ורצינות החבלות שנגרמו, צפוי כי יוחלט להעמידו לדין באשמה שלתקיפת קרוב ובנסיבות מחמירות.

המקרה מעלה שאלות על יחסי הורים-ילדים בחברה הישראלית ועל ההשלכות הנפשיות והפיזיות של פגיעה הורית בילדים בגירים. פסיכולוגים מזהירים מפני הנזקים הרבים של תקיפה כזו, הפוגעת ביחסים המשפחתיים ובאמון ההדדי. בד בבד, קולות רבים קוראים לפתוח דיון ציבורי ער על הטלת מגבלות דתיות או מסורתיות על הזכות של בגירים לקיים יחסי מין טרם נישואין.