אקטואליה, דעות, פוליטיקה

הימין מוביל מחאה גדולה נגד השר לביטחון פנים, גלנט

בתל אביב צפויה להתקיים הפגנה גדולה של הימין הפוליטי, זאת במחאה על מדיניותו של שר הביטחון, יואב גלנט. ההפגנה, אשר תצא לדרך ביום רביעי הקרוב בשעה 19:00, צפויה למשוך אלפי משתתפים הקוראים להדחתו של גלנט מתפקידו.
GALANT_800x579

דים אמור

המחאה נגד השר גלנט החלה לצבור תאוצה בשבועות האחרונים. בהפגנה שנערכה בשבוע שעבר בתל אביב, קראו המפגינים בקולי קולות "גלנט הביתה" וביקרו את מדיניותו באופן נוקב.

חשוב לציין כי בהפגנה הקודמת נמנע משידור צוות כתבת ערוץ 12, ככל הנראה בשל עמדותיו הפוליטיות של הערוץ. יש להבהיר כי אי-שידור כתבים מגזרי וצנזורה עלולים לפגוע בחופש הביטוי והתקשורת החופשית, ערכים חשובים בחברה דמוקרטית.

GALANT_800x719קרא עוד – לחץ כאן

מצד שני, גם בהפגנות של השמאל הפוליטי נצפו מקרים של מניעת שידור כתבים מגזריים, דוגמת אי-שידור צוותי ערוץ 14. במקרים קיצוניים אף דיווח על תקריות אלימות נגד עיתונאים. התופעה הזו ראויה לגינוי מכל הכיוונים.

GALANT (2)_800x358

העובדה שקיימת גזענות הדדית בין הצדדים השונים במחנה הפוליטי היא עגומה ביותר. חשוב להימנע מהשתמשות בשפה גזענית או משפילה, וליצור שיח מכבד ורציונלי המאפשר חילוקי דעות לגיטימיים בחברה דמוקרטית. רק בדרך זו נוכל לקדם את החברה הישראלית ולהתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו.

GALANT (2)_640x800

מארגנים:

אורן בוטא,
יגאל מלכה,
איציק שאג,

ארגון אם תרצו (תצפו בראיון עם מתן פלג – לחץ כאן).