אקטואליה, דעות, פלילי

זעזוע בתל אביב: האסון הקשה ברחוב הירקון, תאונת דרכים קשה בין שני אוטובוסים

רחוב הירקון, לב לבה של העיר התוססת תל אביב, היה אמש זירת אסון קשה ומצמרר. בתאונת דרכים חזיתית בין שני אוטובוסים, איבד גבר כבן 40 את חייו, בעוד תשעה נוספים נפצעו - שלושה מהם באורח בינוני. המראות הקשים שנחשפו בזירה היכו בתדהמה את כל הנוכחים במקום.

דים אמור

"היה זה מחזה איום ונורא" סיפר אחד העדים, תושב השכונה שביקר במקום מספר דקות לאחר האירוע הקטלני. "ראיתי שני אוטובוסים שנראו כמכונית צעצוע שעברה כבישה קשה – מרוסקים לחלוטין, עם שברי זכוכית וחלקים שמוטחים על פני שטח נרחב. הסצנה היתה טראומטית במיוחד".

משטרת ישראל וצוותי כיבוי והצלה הוזעקו במהירות למקום האירוע, ופתחו בחקירת נסיבות התאונה. כוחות גדולים של מגן דוד אדום הגיעו גם הם לזירה, והעניקו טיפול רפואי ראשוני לנפגעים. "מיד עם קבלת הקריאה הזנקנו למקום כוחות גדולים," אישר סגן מנהל מרחב ירקון במד"א, שחר חזקלביץ'. "כשהגענו ראינו המולה, ושני אוטובוסים מעוכים עם שברי פח וזכוכיות, ועמודים שנפלו. ביצענו מיון ראשוני לנפגעים".

מקורות רפואיים מסרו כי קיימת חשש שמספר הנפגעים הבינוניים יגדל, לנוכח חומרת הפציעות. מטפלים במרכז הרפואי איכילוב, לשם הובהלו חלק מהנפגעים, ציינו כי שניים מהם סובלים מפציעות ראש חמורות.

אסון כבד נוסף זה על כבישי הארץ מציב שוב את סוגיית הבטיחות בדרכים על סדר היום הציבורי. יצוין כי בשנת 2022 נהרגו בתאונות דרכים בישראל 340 בני אדם – שיא של עשור אחרון.

"מחזה כזה מלמד אותנו כמה חיי אדם שבירים, וכמה חשוב להיזהר על הכביש", הוסיף העד ממוקד האירוע.

ארגון נהגי האוטובוסים מבית ההסתדרות הלאומית, נמסר בתגובה: "מדובר בזירת תאונה קשה בה שני אוטובוס התנגשו זה בזה. עוד טרם ברור מה נסיבות האירוע אבל בלי קשר יש לפעול למתן הדרכות לנהגים ושיפור מימוניות הנהיגה שלהם כדי למנוע הישנות של מקרים נוראיים אלה. אנו נמצאים בפי תהום ועל הרשויות להתעורר בטרם יהיה מאוחר".

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות