דעות, פוליטיקה, תרבות

ככל נראה, ישראל זכתה במקום הראשון באירוויזיון 2024 – לפי הצבעת הקהל

מחלוקת סוערת לאחר ניצחונה של ישראל באירוויזיון. זכייתה של נציגת ישראל, עדן גולן, בתחרות האירוויזיון שהתקיימה השבוע בשוודיה, עוררה סערה והתנגדות בזירה הבין-לאומית.

• דים אמור

בעוד שגולן זכתה במקום הראשון בהצבעת הקהל, הרי שהיא דורגה במקומות הנמוכים על ידי חבר השופטים הרשמי, מה שמעורר חשדות לגבי אפשרות של משוא פנים פוליטי.

צילום מסך כאן 11

יש שמועות ש"ניצחונה של ישראל עלול להוביל למשבר חמור", לכן סוג של הולט מראש לגולן לא תהיה במקום ראשון.

הפער הגדול בין הצבעת הציבור להחלטת חבר השופטים מלמד על שסע עמוק בתפיסות, עם ציבור רחב שמשבח את ישראל לצד מנהיגות פוליטית שנרתעת ממתן לגיטימציה להילחם נגד חמאס. גורמים ביקורתיים מאשימים את ההנהלה בהפליה ובאנטישמיות סמויה.

התנהלות המארגנים הציתה גם ביקורת נוקבת נוכח העובדה שבעוד שנאסר להציג דגלים ישראליים ברחבי שבדיה, דגלים של ארגון החמאס, שמוגדר כארגון טרור על ידי מדינות מערביות רבות, הותרו להצגה ללא הפרעה. ההחלטה להתיר את קידום החמאס, ארגון המכונה "רוצח הומואים", אזרחי ישראל (החל מ-2006), תושבי עזה, נשים, ילדים, חיילים וכו', תוך דיכוי סמלים ישראליים, באירופה לא נחשב כאבסורד.

על רקע הפרשה, גורמים זרים אומרים כי ניכר שההתנגדות להישגים ישראליים באה לעתים קרובות לא רק מסיבות אידיאולוגיות אלא גם כתוצאה מדעות קדומות גזעניות ואנטישמיות עמוקות יותר הקיימות באירופה.

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות