דעות, כלכלה, פוליטיקה

סמוטריץ תוקף את YNET ומאשים את המערכת בהפצת פייק ניוז

סמוטריץ תוקף את YNET ומאשים את המערכת בהפצת ופרסום פייק ניוז. דים אמור || 07.05.2024 בתאריך ה-07.05.2024 YNET פרסם כך: בין היתר בכתבה מוסרים דברים הבאים: יוקר המחיה בישראל זינק לשיאים חדשים, והמחאה הציבורית גוברת. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לקיים דיונים עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כדי להתמודד עם הבעיה,

סמוטריץ תוקף את YNET ומאשים את המערכת בהפצת ופרסום פייק ניוז.

דים אמור || 07.05.2024

בתאריך ה-07.05.2024 YNET פרסם כך:

בין היתר בכתבה מוסרים דברים הבאים:

יוקר המחיה בישראל זינק לשיאים חדשים, והמחאה הציבורית גוברת. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש לקיים דיונים עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' כדי להתמודד עם הבעיה, אך לטענת גורמים בלשכת רה"מ, סמוטריץ' "מרח" ודחה את הפגישות.

לפי המסרים של YNET, סמוטריץ' לא חש להיענות לקריאת הכרעה, ודחה את הניסיונות תוך כדי זעם. "קודם צריך להיכנס לרפיח, ואז נטפל במחירי הדלק" אמר שר האוצר.

לדברי הגורם, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אינו נראה שש לטפל בזמן הקרוב בנושאים העומדים בראש סדר היום של משרד האוצר. "שר האוצר חייב קודם כל לתפקד כשר האוצר ולא להזניח את הנושאים בתחום אחריותו", אמר הגורם.

למערכת YNET מלשכת שר האוצר נמסר תגובה רשמית:

"שר האוצר עסוק 24 שעות בניהול הכלכלה והמאבק ביוקר המחיה והוא וראש הממשלה פועלים יחד מצוין באופן שוטף בכל הנושאים. באופן טבעי, בימים האחרונים, ובשל הנקודה הקריטית שבה מצויה המלחמה והצורך הלאומי החיוני בניצחון, השיח בין שר האוצר לראש הממשלה עסק יותר בנושא המלחמה והדרישה הבלתי מתפשרת של שר האוצר מראש הממשלה להמשיך את המלחמה ולהיכנס לרפיח מיד.
הניצחון הוא צורך קיומי, אבל גם צורך כלכלי. שכן ללא ניצחון, לא יהיה ביטחון, וללא ביטחון לא תהיה כלכלה. המאבק ביוקר המחיה היה ויישאר אחד האתגרים הגדולים של הממשלה והפתרון לו נעוץ, בעיקרו, בהסרת חסמים ורגולציה, פירוק מונופולים ופתיחת השוק לתחרות. לשם כך, קידם שר האוצר את חוק 'מה שטוב לאירופה טוב לישראל', והקים את הוועדה לבחינת הריכוזיות בשוק המזון".

סמוטריץ תוקף את YNET ומאשים את המערכת בהפצת פייק ניוז, כמו גם פרסם הודעה חריפה:

"פשוט פייק. לא היה ולא נברא. מעולם לא סירבתי להיפגש עם רוה״מ בנושא יוקר המחיה,אני פועל לבלום את תופעת עליית המחירים שפוגעת בכולנו ומקדם מהלכים לתיקון כשלי שוק של שנים באמצעות הרפורמה שהעברנו של ״מה שטוב לאירופה טוב לישראל״והוועדה שהקמתי לפירוק הריכוזיות בשוק המזון ובמהלכים נוספים".

 

 

אהבתם שתפו :