דעות, כלכלה, משפט LAW, פוליטיקה

חושפים סודות! לגמרי הוסתר והושתק שב-2019 נשרף יישוב שלם על רקע לאומני, מסר בכיר כב"ה. ישראל מפקירה את אזרחיה.

• חשיפת הסודות! בכיר כבאות והצלה: בחודש מאי 2019 נשרף יישוב שלם על רקע לאומני, המשטרה לא קיבלה את חוות הדעת המקצועית של הכבאות. • תושבי היישוב מפחדים לדבר. • ממשלת ישראל הסתירה את עובדות השריפה. שאלה: האם יהודים על רקע לאומני היו שורפים יישוב ערבי שלם, גם כן היו

• חשיפת הסודות! בכיר כבאות והצלה: בחודש מאי 2019 נשרף יישוב שלם על רקע לאומני, המשטרה לא קיבלה את חוות הדעת המקצועית של הכבאות. • תושבי היישוב מפחדים לדבר. • ממשלת ישראל הסתירה את עובדות השריפה.

שאלה: האם יהודים על רקע לאומני היו שורפים יישוב ערבי שלם, גם כן היו משתיקים את העניין?

על היישוב מבוא מודיעים היו כמה כתבות בתקשורת, סוג של דיווח וכו'. בעצם לכלי תקשורת לא היו ראיות ברורות שמדובר בהצתה על רקע לאומני. 'מעקב' חושף תיעוד שמדובר על ההצתה על רקע לאומני (לפי בכיר כב"ה), בנוסף לכך נפרסם מסמכים שלא הייתם צריכים לראות.

16.03.2024 || דים אמור 

תמונות האלו לא מה-07.10, בחודש מאי 2019 יישוב מבוא מודיעים לגמרי נשרף. המשטרה מהירה לפרסם שאין חשד לעבירה פלילית.

לפי גרסת המשטרה מדובר במטיילים ביער הסמוך למושב מבוא מודיעים, המטיילים שכחו לכבות סיגריה או משהו כזה, ועקב החום הטבעי פרצה שריפה קשה, מסר למעקב תושב מבוא מודיעים. למעשה בסיטואציה כזאת לתושבי מבוא מודיעים אין זכות לקבל פיצויים מטעם המדינה.

יחד עם זאת בתאריך ה-23.05.2019 תושבי מבוא מודיעים איבדו את בתיהם, יישוב שלם הושמד ע"י המציתים. המשטרה "חקרה" את הנסיבות והוחלט לסגור את התיק. בוועד היישוב מאוכזבים מההחלטה, תושבים מרגישים שהמדינה "עשתה תרגיל מסריח ומנסה להסתיר את האמת". נכון לציין: המשטרה לא מצא את "המטיילים" ואת המציתים, וכנראה השב"כ לא חקרו את העניין.

צוותי החוקרים של נציבות כבאות והצלה גילו מספר מוקדים לשריפה ביישוב מבוא מודיעים שבו נשרפו 40 בתי מגורים, משרדים, מועדון וכו'.

המשטרה, עיריית מודיעין וממשלת ישראל כלל לא מעוניינים לשמוע דברים על הצתות וכדומה! כנראה בגלל זה הוחלט להשתיק את הסיפור, כאילו דבר לא קרה.

בחודש מאי 2019 יותר מ-1,000 כבאים נפרסו ברחבי המדינה כדי להילחם ב-1,023 שריפות שפרצו במשך 41 שעות – אז כל שתיים וחצי דקות שריפה חדשה, אמרו גורמים רשמיים לאתר timesofisrael במהלך השריפות נפצעו 13 כבאים. אסון טבע? בכלל לא נראה כך!

נרענן את הזיכרון, בחודש מאי 2019 גבול ישראל עזה בער במחאות פלסטיניות, ההפגנות היו מחומות ע"י חמאס, דאז נעשו עשרות פרובוקציות ע"י המחבלים ותומכיהם.

כך ב-2019 ארגוני טרור ניסו לפרוץ את הגדר, הפלסטינים קיימו אקטים אלים כלפי מדינת ישראל, לצורך העניין גל פיגועי דקירה ובין היתר שיגרו אלפי בלוני גז לכיוון ישראל.

(כל הצילום: אריק דנינו Arik Danino (arik_danino אינסטגרם))

על פי דיווחי או"ם עולה כך:

"בתאריך ה-10.05.20219 ברצועת עזה (ממזרח לרפיח) נהרג פלסטיני בן 24 וכ־425 פלסטינים נוספים נפצעו בהפגנות שהתקיימו ליד גדר המערכת עם ישראל בהקשר של הפגנות "צעדת השיבה הגדולה". יותר מ־47% מהפצועים שעליהם דווח קיבלו טיפול בבית חולים."

בנוסף נמסר בדו"ח:

"היום (18 במאי), נכון לשעה 20:00, פצעו כוחות ישראליים 56 פלסטינים בעזה במהלך הפגנות שהתקיימו ליד גדר המערכת כחלק מ"צעדת השיבה הגדולה", כפי שעולה מנתוני משרד הבריאות הפלסטיני בעזה. אף שתחילה נועד 15 במאי, יום השנה ה־70 למה שהפלסטינים מכנים "הנכבה" של שנת 1948, להיות שיאן של ההפגנות, כעת צופים כי יימשכו לפחות עד 5 ביוני, המועד המציין את ה"נכסה", כיבוש הגדה המערבית ורצועת עזה על ידי ישראל בשנת 1967.

היום השתתפו 5,000-3,000 בני אדם בהפגנות בחמשת מחנות האוהלים הממוקמים במרחק כ־600 מטר מגדר המערכת. זהו מספר המשתתפים הנמוך ביותר מאז החלו ההפגנות ב־30 במרס. מאות מפגינים צעדו לעבר גדר המערכת והשליכו אבנים, חומרים דליקים וחפצים אחרים על כוחות ישראליים. כמו כן, דווח כי מספר מפגינים סילקו חלק מגדר התיל הדוקרני שכוחות ישראליים הציבו במרחק של כעשרים מטר מעברה העזתי של הגדר. כוחות ישראליים הגיבו בירי של גז מדמיע, קליעים מצופים גומי ותחמושת חיה. לפחות שלושה מהפצועים נפגעו מתחמושת חיה. המפגינים התפזרו בשעות הערב המוקדמות, לפני ארוחת ה"אִפטאר", החותמת מדי ערב את צום הרמדאן; צפויה אפשרות שמקצת המפגינים יחזרו אחרי תפילות הערב של הרמדאן."

בשנת 2019 ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון נפתלי בנט, הם הפקירו את קורבנות השריפה, בזעם מסר קורבן ההצתה.

תושבי מבוא מודיעים ננטשו לגורלם.

"הממשלה לא דאגה לנו, לא שאלו אותנו האם יש לנו גג מעל הראש ומיטה לישון, או האם יש לנו פרוסת לחם לאכול", מספרת בכאב אצום תושבת מבוא מודיעים.

בכתבה זו 'מעקב' מפרסם דו"ח וחוות הדעת של כבאות והצלה, מסמכים אללו סודיים לחלוטין, כמו כן לא היו אמורים להגיע לתקשורת ולהיחשף, נדגיש שביצענו מבצע שלם כדי לקבל אותם. בוא נגיד ככה אסון טבע זה לא היה וגם כן לא היו "המטיילים"! מדובר בהצתה אכזרית!!!

פרטי הדו"ח:

תיק חקירה מס': 9937311
דו"ח אירוע משטרתי: תאריך אירוע : 23.05.20219

האירוע בקנה מידה גדול ממדים עם טמפרטורה קיצון, לחות והתפתחות דליקה מהירה.

לאחר החלטה בחיתוך מצב הישוב מבוא מודיעים פונה מכל תושביו (בשעה 14:22 ע" מת"ח איילון).

הדליקה התפשטה לתוך ישוב מבוא מודיעים וכילתה 40 בתים מתוך 50 בתים.

לא דווחו על פגיעות בנפש בישוב מבוא מודיעים.

לאור התפשטות הדליקה המהירה וסכנה לחיי אדם נסגרו כל הכבישים המובילים לאזור.

באירוע נתקבל סיוע של כלל מערכות הביטחון והחרום והוקם חפ"ק מאוחד לניהול האירוע.

דווח אחרון במערכת שלהבת בשעה 17:15 נעשה סקירה בזירה והכל כשורה, חוזרים לתחנה (אייל 404).

ממצאים.

הזירה ברדיוס של מספר ק"מ בדלקה של שדה ויער.

צוות צח"מ בדק את כל זוויתיות החקירה ואף ברזולוציה מעמיקה מאוד.

אובחן מעל כל ספק במספר מוקדים לאורך נתיב נסיעה.

המוקדים במרחקים לא קצרים ואין קשר בין המוקדים.

בצילום רחפן במהלך הדליקה אובחנו מספר מוקדים.

כיוון הרוח נראה בברור בסרטון של הרחפן לכיוון צפון מזרח.

יש לציין כי בסרטון רחפן והחקירה שליום למחרת ברור כי
הוצתו מוקדים נוספים תוך כדי פעולת הכיבוי של לוחמי האש.

ממחיש את הסעיף הקודם התשאול מפקד המשמרת שהיה בזירה
ליד בית העלמין ולאחר שעזב הוצתו המוקדים ליד בית העלמין.

כיווני חקירה נוספים שנבדקו :

החקירה בוצעה ע"י צוות מיוחד של חוקרים ברשות לכבאות והצלה וחוקרי משטרה. נערכו תשאולים בזירה מפי עדים וכוחות הביטחון. אותר רחפן שפעל בסמוך לפרוץ הדליקה ושימש מידע חיוני בחקירה. בעת החקירה הועלה רחפן מטעם כב"ה שנתן זיוות נוספות לחקירה. הסתייענו בציוד טכנולוגי מתקיים וכלב חקירות. נערכו פגישות לסיעור מוחות להתקדמות החקירה והחקירה העלתה ממצאים מיוחדים שפי שפורטו במסכנה. הצלחת החקירה במהירות בזכות מקצועיות כלל החוקרים שהניבו תוצאות במהירות.

מסקנה.

הצתה.

מחקירת האירוע אני קובע בסבירות גבוהה מאוד שמדובר בהצתה.

אני מבסס את הקביעה בכך שנמצאו לפחות שלושה מוקדם בלתי תלויים.

המוקדים נמצאו לאורך ציר התנועה בהפרשים של כ 500 מ' אחד מהשני.

חלק מהמוקדים הוצתו במדורג ובהפרש של מעל 30 דקות מרגע הדליקה של המוקד הראשון.

המצית או המציתים היו בגזרת האירוע בזמן תחילת הדליקה ובמהלך פעולת הכיבוי ולמשך של כ 40 דקות לפחות לאחר תחילתה.

מוקד מספר 3 – המוקד בלתי תלוי, ברור כמוקד שאינו קשור לדליקה שמתפתחת ובוערת כ 1 ק"מ משם, הוא הוכחה למספר מוקדים מרוחקים ובלי קשר אחד לשני.

העובדה שלא נמצא חומר דלק במוקדי הבעירה אינה מחלישה את הקביעה.

ניתן להצית מוקד בעירה בתנאי מזג האוויר בזמן פרוץ הדליקה גם ללא חומר דלק.

בתנאי מזג האוויר והעובדה שמדובר בהצתה של מספר מוקדים, ניתן להסביר
את החזית של התפתחות הדליקה והנזק שגרמה.

הצתת המשך בוצעה במהלך פעולות הכיבוי.

יש לציין שהצתות נוספות בוצעו בגזרה בימים שלאחר אירועי אש חמה
עם אפשרות לקשר בין האירועים.

הערה: החקירה התבצעה החל מתחילתה בצוות משותף של חוקרי דליקות כב"ה, משטרת ישראל
חוקרי יחידת הונאה מחוז מרכז ואנשי מז"פ.

אנו מבססים קביעה זאת בכך שנמצאו שני מוקדים לפחות במרחק של כ 1000 מ' אחד מהשני לאורך נתיב הגישה לבית העלמין ומצידו הצפוני.

המוקדים הוצתו בהפרשי זמן של כ 80 דקות.

העובדה שלא נמצא חומר דלק אינה משפיעה על קביעתנו זאת שכן בתנאי מזג האוויר ששררו במקום בזמן האירוע, ניתן להצית מוקד בעירה באמצעות גפרור, מצית וכו'.

בנוסף לדו"ח זה המנהלים הבכירים בכבאות והצלה בטוחים שזאת הייתה הצתה על רקע לאומני, בכבאות יש אכזבה גדולה, המשטרה לא קיבלה את חוות הדעת המקצועית שלה, כמו כן יש תחושה שהמקרה לא נחקר לעומק עומקים ע"י המשטרה, או למשטרה יש טעם להאמין לגרסה שהיה "אסון טבע" או "המטיילים".

גורם בכיר בכבאות והצלה מסר כך:

"אני אתן לך סטאדי קייס מאוד מעניין שלא קיבלו את החוות הדעת המקצועית שלנו. ב-2019 במאי נשרף ישוב שלם "מבוא מודיעים" משרפה. רב הדירות, עשרות דירות לא היו מבוטחות. אנחנו הגענו לממצאים שבהם מדובר בהצתה על הרקע הלאומני, כי כשיש כמה מקומות שבו זמנית הציתו אותם זה לא מקרי, זה לא מטיילים.

המשטרה חיפשה "אקדח מעשנת" ולא מצאה, לא מצאה את המצית לא מצאה את הזה. על המדוכה, הגיעה לבית המשפט הליך מנהל במשך שנים, עשרות תושבים שטוענים כל אחד למיליוני שקלים פיצוי, ביחד עשרות רבות של מיליוני שקלים. עכשיו הם תבעו בבית המשפט וביקשו להביא את חוות הדעת שלנו ואז הם גילו שהיא שונה מי זאת של המשטרה. יגיעו בסוף לפשרה".

למדינה יש אינטרס רב לא להכיר את השריפה בתור הצתה על רקע לאומני, מן הסתם כדי לא לשלם פיצויים.

כאשר מדובר על אסון טבע או "המטיילים" המדינה לא חייבת לשלם שום פיצויים, נטל ההוצאות נופל על הקורבנות.

המדינה כן חייבת לשלם את הפיצויים אך ורק כאשר מדובר על טרור או אקטים אשר נעשו על הרקע הלאומני. וכאן אנו רואים איך המערכת הממשלתית נלחמת עם בני אדם כדי לא לשלם דבר.

ראוי להדגיש: בשנת 2024 תושבי מבוא מודיעים עדיין לא ראו שום תשלום מטעם המדינה. בוודאי, ללא ספק ניתן להבין את הרגש והתחושות, ובצדק זועמים "שהמדינה עשתה תרגיל מסריח והפקירה אותם".

(הצילום: אריק דנינו Arik Danino (arik_danino אינסטגרם))

דמיינו לעצמכם, עקב הצתה שגרמה לשריפה ענקית נשארתם בלי בית, וללא רכוש, המציתים גרמו לכך שאין לכם שום דבר! בזמן הזה הגופים הממשלתיים כמו משטרת ישראל, קק"ל, עיריית מודיעין נלחמים אתכם, יש לומר שהגופים האלו מתקיימים על חשבון משלם המיסים, כלומר על חשבונכם. הגופים הללו מנצלים את כוחם ומעמדתם, נלחמים אתכם בלי רחמים, שוב ושוב האבסורד הוא שאתם עוד משלמים על זה. במקום להשקיע כל שקל לבית חדש אתם חייבים לשלם עשרות אלפי שקלים על הליך המשפטי.

תושבי מבוא מודיעים מפוחדים, חוששים מכל שיחה ומתלוננים שעד היום המדינה עושה להם תרגילים לא יפים, דיברנו עם גורם בכיר במבוא מודיעים והוא אישר את חששותיהם של אנשים, כאב וסבל.

לשאלותינו האם שב"כ חקר את הצתה, הוא ענה שלא ידוע לו על כך. ככל נראה ששב"כ בכלל לא חקר את האירוע, לפחות לצדדים לא ידוע על כך.

נכון להיום תושבי מבוא מודיעים תובעים את המשטרה, הכבאות, קק"ל ועיריית מודיעין בכ-70 מיליון שקל. התביעה הוגשה בשנת 2021 כאשר נפתלי בנט היה בשלטון כראש הממשלה, באמצעות דוגמה זו ניתן לראות שהמערכת הממשלתית פועלת אותו דבר, בנט או נתניהו – הכל אותו דבר, עצוב לראות שהמדינה רואה באזרח אויב.

יחד עם זאת ע"י נפתלי בנט באוקטובר 2021 אושרה תוכנית למגזר הערבי בהיקף 32 מיליארד שקל (בנוסף לתקציבים אשר אושרו בעבר), אבל 70 מיליון עבור תושבי מבוא מודיעים שאיבדו את בתיהם עקב ההצתה ממשלת בנט לא מצאה שקל, יותר נכון לומר הקציבה מאות אלפי שקלים כדי להילחם נגד תושבי מבוא מודיעים בבית המשפט. הממשלה החליטה להסתיר את פרטי הצתה ונלחמת עם הקורבנות בבית המשפט.

ציטוט התו הכלכליסט: "ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר ש"המטרה שלנו היא לצמצם את הפערים בחינוך, ברווחה, בתעסוקת נשים ובתחום הכלכלי-מוניציפאלי במיוחד. בנוסף, ככל שנעמיק את החינוך למתמטיקה ומדעים בחברה הערבית, ונגדיל את ההשתפות של הערבים בשוק ההיי-טק – נצא כולנו נשכרים".

"די ברור לכולם שאם היה נשרף יישוב ערבי על רק לאומני בישראל או בעזה – המדינה היית בונה יישוב חדש תוך חודשים ספורים, וגם משלמת פיצויים ענקיים", למעשה ככה חושבים הקורבנות של מבוא מודיעים.

ממשלת עכשווית (2024) לא עושה דבר כדי לעזור לתושבי מבוא מודיעים.

ממשלת נתניהו וסמוטריץ' אישרה תקציב של 2023-2024, למעשה התקציב יותר דואג לחברי הקואליציה:

מה עם תקציב של 70 מיליון ש"ח בשביל מבוא מודיעים, מושב דתי המשתייך למועצה אזורית חבל מודיעין אשר נשרף בעקבות ההצתה?


תגובות:
משרד ראש הממשלה, שב"כ, עיריית מודיעין, כבאות והצלה לישראל, משטרת ישראל – לא טרחו להגיב.
תגובת קק״ל:
״הנושא המוצג נידון כעת בפני בית המשפט וזהו המקום עפ״י דין שבו תציג קק״ל את ראיותיה״.

 

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות