דעות, כלכלה, משפט LAW, פוליטיקה

סמיון גרפמן שיקר בבית המשפט? השופטת ענת יהב בהחלטה בלתי צפויה.

  סמיון גרפמן שיקר בבית המשפט? התבלבל בגרסתו! הקורבן המאוהב שלח מסרונים חמים לנאשם: "מלך אוהב אותך". בית המשפט בזעם: "אם הוגשה תלונה יש לקבל את עמדת המשטרה. ככל שלא הוגשה תלונה ייאמר כך באופן ברור."!!! עו"ד גיא אופיר ב"כ של "שבע שקל" במהלך הדיון גמגם כמה משפטים ואז שתק.

 

סמיון גרפמן שיקר בבית המשפט? התבלבל בגרסתו! הקורבן המאוהב שלח מסרונים חמים לנאשם: "מלך אוהב אותך". בית המשפט בזעם: "אם הוגשה תלונה יש לקבל את עמדת המשטרה. ככל שלא הוגשה תלונה ייאמר כך באופן ברור."!!! עו"ד גיא אופיר ב"כ של "שבע שקל" במהלך הדיון גמגם כמה משפטים ואז שתק.

דים אמור || 07.03.2023

בחודש מאי 2023 סמיון גרפמן (באמצעות עו"ד גיא אופיר) הגיש לבית משפט השלום קובלנה פלילית פרטית, פרטי התיק: מישל טרוני ודניס צ'רקוב מאיימים על החיים שלו.

נכון לציין: לפני שסמיון הגיש את הקובלנה הפלילית (פרטית) לבית המשפט הוא בנוסף גם כן הגיש תלונות במשטרה נגד צ'רקוב וטרוני.

באופן כללי לא ברור מדוע עו"ד גיא אופיר הגיש את קובלנה הפלילית כאשר במשטרה טרם נסגר התיק (בעניין של דניס צ'רקוב), לפי החוק והתקנות של בית המשפט לא ניתן לנהל שני הליכים מקבלים, ההליך המשטרתי/חקירתי ואילו הליך הקובלנה הפרטי במקביל. זאת, בין היתר מחשש לסתירות בין ההליכים, הממצאים והקביעות וכן, בין היתר, על מנת שלא ״לזהם״ את החקירה המתנהלת עצם הפגשת הצדדים בבית המשפט לצורך דיון בגין לשון הרע.

מצד אחד גרפמן פונה למשטרה וביקש לבצע חקירה, אבל מצד השני הוא לא נותן למשטרה לבצע את החקירה (רץ לבית המשפט להגיש קובלנה פלילית!). למעשה, צ'רקוב מזמן כבר נמחק בתור בעל דין בקובלנה שהוגשה ע״י סמיון.

עו"ד גיא אופיר ידע טוב מאוד שאסור לנהל הליכים כפולים! מדוע ניצל את בית המשפט? כי כנראה כדי להטריד את דניס צ'רקוב ולגרום לו טרחה נוספת!

בעניין של מישל גם כן סיפור מעניין! אז ככה, כביכול גרפמן הגיש תלונה במשטרה נגד מר טרוני הידיעה הזאת פורסמה כאייטם תקשורתי.

דאז כלי התקשורת פרסמו כתבות עדריות על הגשת תלונה במשטרה (גרפמן מאויים ע"י טרוני, בסדר גודל אסון עולמי). באותו היום (05.06.2023) כתבים כמעט שכחו לכתוב על חקירת הפיגוע בגבול מצרים אשר במקרה קרתה במועד מפרסום הכתבות של "שבע שקל" ותלונתו. ממש עניין חשוב לציבור "גרפמן מאוים" וכאילו הגיש תלונה במשטרה! עצוב לציין עובדה הבאה, העיתונאים לא טרחו לבדוק האם באמת הוגשה תלונה במשטרה (אישורים, ראיות, עובדות).

כך בתאריך ה-05.06.2023 אתר "tmi.maariv" פרסם כתבה בלעדית: "בעקבות הסכסוך המשפטי בין סמיון גרפמן ודניס צ'רקוב, כוכב רשת נוסף מסתבך". הכתבה רק נתנה "חסות והבמה" לאדון גרפמן, למעשה הכתבה של מיקי לוין הייתה סוג של "המקור" לכתבות אחרות, אולי עיתונאים הסתמכו על מערכת "מעריב".

בכתבה הוגנת (כמובן כאשר מדובר על העיתונות האיכותית) בדרך כלל מפרסמים תגובות של כל הצדדים שמעורבים בסיפור, כמו כן נהוג (ודיי רצוי) גם כן לפנות לדוברות המשטרה, על מנת לקבל מידע ממקור בטוח, אובייקטיבי ושאינו בעל אינטרס כלשהו (זה לומדים בקורס הראשון בלימודי התקשורת).

מעציב של ממש, עיתונאית מיקי לוין כנראה בכלל לא טרחה לפנות למשטרת ישראל ולוודא האם באמת הוגשה תלונה במשטרה או מדובר על אייטם כזוב ופייק ניוז.

מעניין, כאשר לגב' לוין (כעיתונאית) ביום אחד יתקשר אדם X וימסור לה שראש הממשלה איים וכו', כמו גם הוגשה נגדו תלונה במשטרה – היא לא תבדוק את העניין? ישר תפרסם? מיקי לוין דוברת או עיתונאית במעריב?

שיחה עם עיתונאית מיקי לוין:

(בכל מקרה ע"י המערכת נשלחו שאלות לעיתונאית, אך נחסמנו ע"י מיקי לוין)

בתאריך ה-06.03.2024 התקיים דיון בבית המשפט בין סמיון גרפן למישל טרוני, בית המשפט תמה על הימצאותו של דניס צ'רקוב באולם הדיונים, שכן הוא מזמן כבר נמחק בתור בעל דין בקובלנה שהוגשה ע״י סמיון.

במהלך הדיון עו"ד אהב כהן אשר מייצג את מישל טרוני שאל שאלה פשוטה: "הוגשה תלונה במשטרה נגד מישל טרוני? כן או לא?! במידה וכן שאל עו"ד מה מספר התיק?".

עו"ד גיא אופיר גמגם משהו לא ברור ובסוף לא ענה, שותפו עו"ד עומר בללי ציין שיענה בכתב. עוד מסר עו"ד בללי שגרפמן לא אשם מה שכותבים עיתונאים, ציטוט: "מה הוא אשם שכתב כתב". גרפמן לא אשם? אבל הוא פשוט התראיין לתקשורת ומסר מידע.

דיון נערך כשעה, אך הפעם 2 עו"ד של גרפמן בחרו לא לדבר, גמגמו ואז שתקו (בדיון הם השמיעו רק 6 משפטים בלתי מובנים).

השופטת גם כן שאלה האם הוגשה תלונה כן או לא? כי כאשר באמת הוגשה תלונה חובה לחכות לסיום החקירה ורק לאחר מכן להגיש קובלנה פלילית פרטית (במידה ולא יוגש כתב אישום), גם לבית המשפט עו"ד לא מסרו תשובה ברורה. כתוצאה מכן כב' השופטת ענת יהב בזעם נתנה החלטה חריגה: "האם הוגשה תלונה כנגד מר מישל טרוני- הנאשם. שכן אם הוגשה תלונה יש לקבל את עמדת המשטרה. ככל שלא הוגשה תלונה ייאמר כך באופן ברור".

קרא את הפרוטוקול – לחץ כאן

דיי הזוי שבמועד הדיון גרפמן לא מסר אמת לבית המשפט ואת אישור הגשת התלונה, אבסורד שבית המשפט בזבז זמן שיפוטי יקר על מנת לקבל אישור הגשת תלונה ופרטי התיק.

ההחלטה של בית המשפט (06.03) היא הגורלית עבור אדון גרפמן!

יש בעיה רצינית! אם לא הוגשה תלונה במשטרה גרפמן נתפס בשקר גס והטעיית בית המשפט, אם כן הוגשה תלונה אז לגיא אופיר אין מה לעשות בבית המשפט עד סיום החקירה ולערער על סגירת התיק (במידה והתיק נסגר). לצורך העניין לעו"ד אופיר מלכתחילה לא הייתה העילה המשפטית להגיש קובלנה פלילית פרטית נגד טרוני (במידה והוגשה תלונה במשטרה). כך או כך יש בעיה.

שימו לב לתאריכים: קובלנה פרטית הוגשה בחודש מאי 2023 (23.05.2023) דאז פורסמו כתבות רבות על הקובלנה הפרטית (מישל טרוני מאיים על סמיון גרפמן וכו')… אבל בחודש אוק' 2023 כאילו דבר לא קרה וגרפמן אשר כאילו "מאוד מאויים" שלח לטרני לבבות ומילים חמות, כמו: "נזכרתי בימים שהיינו כאן ביחד", "אוהב אותך ♥", "מלך ♥".

סמיון גרפמן "הקורבן המפחד" כנראה מאוהב בטרוני, מסר לו שאוהב אותו, אך מישל לא בקטע… צוחק ומוסר באופן חד משמעי מעדיף לשכוח אותך.

עו"ד כהן העלה את הטענה הזאת בית המשפט:

"בהיסטוריה של מדינת ישראל בתיק איומים אשר יכול לשלוח נאשם מאחורי סורג ובריח לא היה מקרה שבחלון הזמן שבין דיון ההקראה לדיון הגישור, הקובל המאשים שולח הודעות לא יודע אם לקרוא לזה אהבה או הערצה "אח שלי אוהב אותך " , והכל מתועד מעבר לעובדה שאדם המרגיש מאוים לא שולח הודעות מהסוג הזה יש פה הליך פלילי שמתנהל יש בזה משום שיבוש, טעם נפגם ואף עילה לביטול הקובלנה. בחלון הזה לא ניתן לשלוח הודעות אהבה לנאשם בחלון הזמן הזה , מה עושים במצב כזה מה עדיף לנאשם לעשות ? היום נאשם מבזבז זמן שיפוטי יקר היום 40 דקות הוא הרגיש מאוים. ואם נסיבות התיק הוא איומים ואז הוא שולח הודעות לנאשם.".

עו"ד של גרפמן שוב שתקו וסמיון "שבע שקל" בנשימה עמוקה ליקק את שפתיו.

בבית המשפט שאלנו את "שבע שקל" שאלות לא פשוטות, אבל בתגובה סמיון גרפמן איים עלי: " "נפגש בבית המשפט, יגיע זמן שתשב בכלא", "אתבע אותך". "למה אתה לא מדבר על דניס צ'רקוב, על כתב אישום?" ".


נכון להיום במשטרת ישראל לא מצאו תלונה גרפמן נגד טרוני או תיק פתוח (לפי מס' ת.ז של גרפמן וטרוני), כתוצאה מכך דובר המשטרה ביקש למסור את מס' התיק או מס' אישור הגשת התלונה, כך נמסר ל'מעקב': "על מנת שנוכל לבדוק ולהמשיך לטפל בפנייתך, יש לצרף מס' תיק פלא. דוברות משטרת ישראל".


כתבות בעניין של גרפמן:

סמיון גרפמן אנס אותי פעמיים, הוא אהב לשתות את השתן שלי, השפיל ואיים עלי, נסיתי להתאבד בגללו, המקום שלו בכלא – סיפרה כריסטינה סומורוקוב – קרא עוד.

עו"ד גיא אופיר תבע את הלקוח שלו, בתיק סמיון גרפמן נגד דניס צ'רקוב ומישל טרוני. הוגשה תלונה לועדת האתיקה. גרפמן נשאל שאלות קשות על איומים ואונס – קרא עוד.

סמיון גרפמן מאיים לתבוע בחורה אשר סיפרה שגרפמן אנס אותה פעמיים. המקום שלו בכלא – כך מסרה כריסטינה סומורוקוב – קרא עוד.

סמיון גרפמן הורחק והודח מהמשטרה, כבר לא שוטר. גרפמן ניסה לערער על ההחלטה, אך הוא לא רצוי במשטרה ולא יחזור לשם בתור שוטר – קרא עוד.