דעות, פוליטיקה

סניה ולדברג למקסים בביצקי: נא לא לאיים על עיתונאים! קצת הזוי שבביצקי בכלל מתמודד.

הסיפור הזה גם מעצבן אבל גם מצחיק מדי מכדי שלא אספר לכם אותו, דעה של סניה ולדברג.
מעקב (18+)
סניה ולדברג Senia Waldberg:   

"זה ידוע שבעיריות יש הרבה שחיתות, בלאגן או חברי מועצה בעייתיים, ועיריית ראשון לציון כמובן התבלטה בזה לא פעם, אבל זה סיפור טרי מהתנור, שלא הייתי רוצה שיתעלמו ממנו. כי נראה שלפי תגובות העירייה, שהם לא מתכוונים לבדוק את הנושא.

יש לציין שאני לא הייתי טורח לפרסם את הסיפור, אם לא היו מאיימים על הכתב שחשף את אותו. דווקא בגלל האיומים, הפוסט הזה מפורסם למען הציבור.
מקסים בביצקי הוא אחד מסגני ראש העיר של ראשון לציון, שכמובן רץ גם בבחירות האלה. הוא רוסי, ולכן הוא גם אחד המתחרים הבולטים על הקול הרוסי בעיר. ממחקר די קצר בגוגל אפשר לראות כבר כתבי אישום, ביקורת על אי קיום הבטחות ובעיות אמינות די קשות.
אבל זה לא רק פוסט על שחיתות, אלא גם על טמטום, ועל מישהו שלא יודע לשמור את הרוכסן שלו סגור.
רק אציין מראש שלפי הכתבות עליו, מקסים בביצקי כבר מואשם במרמה, הפרת אמונים וקשירת קשר לביצוע פשע. מה הוא עשה על פי הכתבות? ניסה לעזור לאזרחית אוקראינה להיכנס לכאן בדרך לא חוקית, ועל פי העדויות שהיא מוסרת, הוא עשה את זה לא מתוך טוב ליבו אלא מתוך כוונות אחרות…
אותה פליטה היום כועסת עליו, כי מסתבר שהיא יכלה להיכנס לישראל בצורה חוקית לגמרי ולא היה צריך את כל הבלאגן שלו (ובתור מי שהתעסק בסוגיה האוקראינית אני יכול לאשר שהיא אכן צודקת).
מה הוא ניסה לעשות בתרגיל המוזר הזה? תנסו לנחש לבד.
עד כאן ההקדמה.
לפני כמה ימים החליט העיתונאי דים אמור – Dim Amor – אותו הכרתי במהלך הסיפור עם סמיון גרפמן, לעשות כתבה על מקסים בביצקי.
הטריגר לכתבה היה הופעת התרמה כלשהי לאוקראינה, שעל פי החשדות שהיו לעיתונאי, היתה עם זה בעיה והוא רצה לבדוק אותה.
דים מאוד פעיל בסוגיה האוקראינית כך שזה לא מפתיע שהוא החליט לחקור, כאשר היה לו חשד כלשהו. אני לא אומר כאן שבאמת היתה שם בעיה, אלא אומר שזה היה הטריגר.
אלא שכאן החקירה החלה לקבל תפנית מעניינת. והנה מה שקרה:
דים נתקל בבחורה שטענה שעבדה אצל בביצקי, וסיפרה כיצד תקף אותה מינית (קישור להקלטה בתגובות). דים הקליט את כל השיחה, שינה את הקול כדי שאי אפשר יהיה לזהות אותה, ועשה מזה כתבה באתר שלו.
לאחר הכתבה, דים קיבל איומים בטלגרם, מאדם שדרש ממנו להסיר את הכתבה תוך חצי שעה, או שיקרה לו משהו רע והוא לא יוכל לכתוב יותר.
דים לא הסיר את הכתבה, ואז מישהו התקשר אליו והחל לספר לו שהוא יודע מי זאת הבחורה הזאת, קוראים לה אנג'לה, היא שוכבת עם גברים נשויים, היא סתם ניסתה להתקדם דרך בביצקי, זה בכלל חבר שלה שם אותה אצלו ועוד שיט. בקיצור על פי הסיפור, אנג'לה זאת לא בחורה להביא להורים.
להאשים את הקורבן זה תמיד נחמד, אלא שכאן יש בעיה קטנה… הבחורה בהקלטה זו לא אנג'לה! זו מישהי אחרת.
אז כבר 3 בחורות מעורבות יש לנו.
לאחר הסיפור הזה, איזה בלוגר מקורב לבביצקי החל לצלם על דים סרטונים בטיקטוק וללכלך עליו. הוא אמר כמה מילים ממש מגעילות אבל הרמה שם היתה כל כך נמוכה שזה לא הזיז לדים יותר מדי.
אבל זה כן גרם לו לבדוק מי זה הבחור שמגן על בביצקי. לבחור הזה קוראים בנג'מין בלדר (Benjamin Belder). אחרי ה-7 באוקטובר למשל, אותו בנג'מין פרסם סרטון ממש ממש מגעיל על נרצחי פסטיבל הנובה. הוא אמר שם דברים שאני אפילו לא אחזור עליהם. הוא אמר את כל זה ברוסית ולכן זה לא עורר סערה, כי רוסים פחות מעוררים סערה בגלל איזה אידיוט במדיה החברתית. חבל אגב.
כל הדבר הזה רק דרבן את דים להמשיך לחקור, כי לפי ההתנהגות של החבורה הזאת, ברור לחלוטין שיש שם עוד הרבה מה לחקור. אז דים התקשר לאיש עסקים מקורב לבביצקי, ואמר לו שהוא עושה כתבה חיובית על בביצקי. שימו לב – חיובית!
השיחה מוקלטת אז תיכף תיהנו ממנה בתגובות.
אותו איש עסקים אמר שבביצקי אחלה גבר, ואז סיפר לדים שהיה לו קנס בעירייה של 2 וחצי מיליון שקלים בגלל איזה מגרש, ובביצקי האחלה גבר הזה, עזר לו לפתור את העניין.
בשלב הזה אני התפוצצתי מצחוק. עדיין לא שמעתי על מישהו מספיק "חכם" כדי לספר לעיתונאי שהיה לך קנס לעירייה שחבר שלך סידר לך שלא תצטרך לשלם. אם הקנס היה לא מוצדק, למה צריך קשרים בעירייה? לך תבטל וזהו.
אבל ניחא. נניח שזו סתם פליטת פה ואולי הכל בסדר (למרות שאני משוכנע שיש שם סיפור מאחורי זה).
אבל כאן זה לא נגמר. איש העסקים המשיך בזה שהוא סיפר שבביצקי סידר לו איזו עולה חדשה שתגור אצלו "לילה אחד". מה זה עולה חדשה? "עולה חדשה שברחה מהמלחמה" – לפי דבריו של איש העסקים.
איך זה נשמע לכם? אז גם לי זה נשמע ככה.
בשלב הזה דים שאל את איש העסקים אם היא היתה פליטה או עולה חדשה, ואז הבחור הבין שהוא פלט משהו שלא היה צריך לפלוט, התעצבן, ניסה לאיים על הכתב, ניסה לברר את הכתובת של הכתב כדי להבין מי הוא ולהפחיד אותו. על דים זה לא עשה רושם – תקשיבו להקלטה בתגובות אחר כך.
בסוף החבר של בביצקי צעק: "אנחנו שנינו הומואים" וניתק.
איזה קאמבק!
כאשר דים פנה לעירייה עם שאלה בנושא – כי בכל זאת מדובר בסגן ראש העיר, ענו לו שזה מריח כמו סגירת חשבונות. בסביבתו של בביצקי כמובן האשימו את הכתב שהוא נציג של יריב פוליטי.
אני מכיר את דים, ומדובר כמובן בקשקוש. אם בביצקי יטען את זה ברצינות הוא יחטוף מדים תביעה ויפסיד.
אבל יש פה עוד בעיה אחת… זה בכלל לא משנה אם הוא נשלח על ידי יריב פוליטי או לא. נניח שכן, נו אז מה? זה הופך את הסיפור לפחות בעייתי?
יש כאן כבר 4 בחורות שונות שמעורבות בפרשה, ואיש עסקים שעזרו לו לסגור איזה חוב. כמה מקסים (סטגדיש!).
אתם בטח תוהים מדוע אני מפרסם את זה?
כמה סיבות:
1. קודם כל, אני מחבב מאוד את דים וחושב שהוא אחלה גבר ולוחם צדק. בעיקר בגלל הכתבה שלו על סמיון בזמנו. בכללי הגיע הזמן לפרגן לו.
2. דבר שני, ברגע שראיתי שמישהו מאיים עליו באלימות פיזית בגלל חשיפת עובדות, זה עצבן אותי. הפרקטיקות הסובייטיות האלה של לאיים מטעם איזה פוליטיקאי על שלומו של עיתונאי שחשף עליך עובדות, לא יעבדו במדינה שלי. מה שעצבן אותי עוד יותר זה שהאיומים היו ברוסית, וזה עושה טריגר לתרבות השחיתות והפחדת העיתונאים ברוסיה. אולי הבחור שאיים על דים ודרש למחוק את הכתבה על בביצקי, יאיים גם עליי? כולי במתח.
אני מצפה מבביצקי לפחות להגיד שהוא לא מייצג אותו והאיומים לא נעשו מטעמו. זה המינימום!
אני חושב שמן הראוי שבביצקי עצמו יגיד לדים שאין לו קשר לאיומים וזה לא מטעמו. מאוד יכול להיות אגב שזה סתם איזה אידיוט שלא קשור לכלום, אבל מאוד יכול להיות שגם לא נולדתי אתמול.
3. דבר שלישי: בתור תושב ראשון לציון לשעבר, אני טיפה מכיר את הפוליטיקה של העיר. אני לא גר בה יותר ולכן לא אמליץ לאף אחד למי כן להצביע, אבל רק אגיד לכם שאם יש כאן אנשים ששוקלים להצביע לבביצקי למועצה, אולי כדאי שתפתחו קודם גוגל.
קצת הזוי שהוא בכלל מתמודד.
אני יודע שיש רוסים שרוצים להצביע לו בגלל שהוא עוזר לחלק מהאנשים. אז ככה… כל מועמד פוליטי דובר רוסית, עוזר לאנשים דוברי רוסית. בראשון יש לפחות 4 שונים שאני יודע עליהם (ואני בטוח שיש עוד שאני פשוט לא מכיר), וכולם עוזרים. אולי כדאי להצביע למישהו שעוזר, אבל לא מואשם בעבירות פליליות. שלא מספרים עליו סיפורים על הטרדה מינית?
אולי כדאי להבין שכאן זה לא רוסיה, וזה פשוט לא מקובל!
עוד משהו קטן: אם מישהו מטעמו של בביצקי ינסה לטעון שקיבלתי כסף על הפוסט הזה, אולי כדאי שתכינו מראש את עורכי הדין שלכם – כי אני הולך לתבוע אתכם וזו תהיה זכייה קלה מאוד.
ודבר אחרון:
אל תאיימו על עיתונאים! פה זה לא ברית המועצות. זה לא יעבור בשתיקה.
מחכה לאיומים בטלגרם.
הנספחים מצורפים.
מלבד זאת אני סבור שיש לפרק את ההסתדרות."
(צילום של הפוסט ובביצקי מתוך הפייסבוק של Senia Waldberg)
בעבר פרסמנו כתבה: "ההפחדות סביב בביצקי". כתבנו קיבל איום אכזרי.

ההפחדות, איום ודרישה למחוק את הכתבה אשר פורסמה ב'מעקב' בתאריך ה-08.02.2024. כתב דים אמור קיבל איומים נוראים, כנראה האיום הגיע מטעם "תומכי" מקסים בביצקי, סגן ראש העיר ראשון לציון – קרא עוד.

מקסים בביצקי, סגן ראש העיר ראשון לציון הטריד מינית את העוזרת האישית, כך סיפרה אביטל ב'.

מקסים בביצקי – בראיון מדברים על כתב האישום, הטרדות מיניות, ביטחון ראשון לציון, בחירות 2024 ועוד.

 


טלגרם "ללא גבולות" גם כן פרסם פוסט על בנג'מין, ציטוט מתוך הפוסט:

"בלוגר רוסי ישראלי, עבד בעיריית ראשון לציון, היום הוא שיפוצניק ובלוגר benjamin belder.

כך נראה, שהוא עוזר הבחירות לסגן ראש העיר מקסים בביצקי (לקבל יותק קולות).

אז מה וולוגר אומר בשפה הרוסית על המתים במסיבה בתאריך ה-7.10: "הם מתו בכיף, נרקומנים מזדיינים, איכס, הם הזדיינו שם בפינות, הם חיות ומשתמשי סמים".

עוד אומר בסרטון שחיילים "ראו גופות בלי בגדים כי המזדיינים הזדיינו כמו שפנים" (ובלוגר לא מסתיר שמכיר את בביצקי באופן אישי. אולי, חבר טוב של מקסים בביצקי לא יודע שאנשים נאנסו במסיבה ב 7.10 ואולי בגלל זה היו ערומים). בנג'מין מקלל מתים בקללות גסות ומשפיל אותם ברבים. (אדם הזה גר בישראל ועושה שיפוצים לאנשים! וגם עוזר לסגן ראש העיר לקבל יותר קולות בבחירות 😳?)

עוד פרט חשוב שהשיפוצניק מסר בסרטון ש"בשבת יהודים צריכים לשבת בבית ולא להזדיין במסיבות". מספר של בנג'מין 0527750774 אולי אתם רוצים להזמין שיפוצניק 😉 תושבי ראשון יש?"


פנינו למקסים בביצקי כדי לקבל את התגובה על האיום אשר דים אמור קיבל, גם כן שאלנו מהקשר שלו לבנג'מין בלדר, האם באמת יש חברות עמוקה עם הומופוב ששונא אוקראינים ומקלל משפיל את הקורבנות של המסיבה "נובה" בתאריך ה-07.10, בנוסף ביקשנו לקבל תגובה על משה נגר (איש עסקים בביצקי עזר לו לא לשלם קנס מאוד גבוה והביא לו בחורה ללילה אחת) – מקסים בביצקי לא טרח להגיב!

למעשה, אי תגובה – זו גם כן סוג של תגובה.


דוברות העירייה:

"כאמור זה תקף לשני המקרים.

משניהם מדיף ריח חריף של חיסול חשבונות והעירייה לא תיקח בכך חלק.

אם יתברר במשטרה שנעשה משהו לא תקין – נגיב במלוא החומרה.

כרגע את התגובות למקרים ובירורם, אתה צריך למול בביצקי עצמו.".

לאחר מכן, דוברות העירייה מסרה שהתשובה הקודמת לא הייתה רשמית, ומסרו תגובתה "הרשמית":

תגובה מתוקנת:

"באשר לתגובה רשמית: ״אנו לא מכירים את הטענות המיוחסות בכתבה ומעולם לא קיבלנו תלונה באשר אליהם. מאחר והוגשה על ידכם תלונה במשטרה, אנו ניתן למשטרה לעשות את עבודתה ונגיב בהתאם לממצאיה.""