דעות, משפט LAW, פלילי

עו"ד גיא אופיר תבע את הלקוח שלו, בתיק סמיון גרפמן נגד דניס צ'רקוב ומישל טרוני

הוגשה תלונה לועדת האתיקה. גרפמן נשאל שאלות קשות על איומים ואונס. סמיון גרפמן הגיש באמצעות עו"ד גיא אופיר קובלנה פלילית נגד דניס צ'רקוב ומישל טרוני. • עו"ד גיא אופיר לא זכה להצלחה ענקית בבית המשפט.

דים אמור

לאחר הדיון סמיון גרפמן נשאל שאלות קשות על האיומים וגם כן על כריסטינה סומורוקוב (תיק האונס), אך גרפמן בחר לברוח ולא טרח להגיב.

 

עו"ד גיא אופיר

בתאריך 26.06.2023 התקיים דיון (מס' תיק 61445-05-23) בבית המשפט ת"א, לפעמים די קשה לראות כאשר עורך דין חווה קושי בתיק ומגמגם מול כב' השופט ענת יהב, למעשה עו"ד גיא אופיר חווה סוג של כישלון ואי הצלחה, נכון לציין טרם התקבל פסק הדין ועדיין אין תוצאות סופיות.

כאשר גרפמן ועורך דינו גיא אופיר הבינו את הבעיות בתיק, לצורך העניין את הנקודות החלשות אשר עלו במסגרת הדיון, עו"ד גיא אופיר בהתחננות פנה לשופטת להטיל צו איסור פרסום על הפרוטוקול .

גרפמן תבע את דניס צ'רקוב ומישל טרוני, כמו כן היה בטוח שיצא מהדיון "המנצח", יפרסם את הפרוטוקול ואת החלטות של בית המשפט ושוב יהיה בכותרות, אבל המציאות היא אחרת, לפעמים כואבת ומאכזבת, קרה בדיוק ההפך, הפרוטוקול לא כל כך מחמיא לגרפמן! ניתן לומר בשיא הביטחון שכב' השופטת ענת יהב הרסה לעו"ד גיא אופיר ולמר "שבע שקל" את האייטם.

באופן כללי לא ברור מדוע עו"ד גיא אופיר הגיש את הקובלנה הפלילית כאשר במשטרה טרם נסגר התיק, לפי החוק והתקנות של בית המשפט לא ניתן לנהל שני הליכים מקבלים, האחד – ההליך המשטרתי/חקירתי ואילו הליך הקובלנה הפרטי במקביל. זאת, בין היתר מחשש לסתירות בין ההליכים, הממצאים והקביעות וכן, בין היתר, על מנת שלא ״לזהם״ את החקירה המתנהלת עצם הפגשת הצדדים בבית המשפט לצורך דיון בגין לשון הרע.

מצד אחד סמיון גרפמן פונה למשטרה ומבקש לבצע חקירה, בפניה למשטרה הוא סומך על המשטרה, אבל מצד שני הוא לא נותן למדינה (משטרה) לבצע את החקירה ורץ לבית המשפט להגש קובלנה פלילית! דיי מוזר!

לדוגמא: המדינה החליטה בשלב מסוים לסיים את החקירה ולהגיש כתב אישום, אך האדם כבר קיבל עונש במסגרת התביעה "קובלנה פלילית" כי הקובלנה הוגשה לפי כתב האישום, אין הגיון ולכן אסור לנהל הליכים כפולים! עו"ד גיא אופיר לא יודע שאסור לנהל הליכים כפולים? מדוע עו"ד גיא אופיר הגיש קובלנה פלילית כאשר המדינה עדיין מבצעת את החקירה? מדוע עו"ד גיא מנצל את בית המשפט ולא מחכה לסיום החקירה?

עוד מקרה אשר מושך את תשומת הלב, עו"ד גיא אופיר שנים רבות ייצג את דניס צ'רקוב, למעשה עו"ד יודע על דניס הרבה דברים אישיים ופרטיים, יחד עם זאת כעת מנהל נגדו תביעה משפטית, דניס צ'רקוב הסתמך על האתיקה המקצועית ודאז מסר לעו"ד נתונים אישיים וסודיים, אך ב-2023 עו"ד גיא אופיר מנהל תביעה משפטית נגד הלקוח אשר סמך עליו בעיניים עצומות.

נכון להיום צריך לחשוב פעמיים איזה מן מידע למסור לעו"ד, כי מחר תתעוררו והעו"ד עליו סמכתם מייצג את המתחרה שלכם והם מנהלים נגדכם הליך משפטי שלם. מפחיד. (זאת דעתי).

דניס צ'רקוב לא שתק והגיש תלונה לוועדת האתיקה בלשכת עו"ד, ציטוט מתוך התלונה:

"שלום רב,

בין השנים 2019-2021 ייצג אותי עו"ד גיא אופיר בעניינים הקשורים, כולם, בעמוד הפייסבוק אותו אני מנהל וכן בקשר לפרסומים בו. כמו כן, הנ"ל אף הגיש תובענה בשמי אשר מספרה ת"א 47907-12-19. כמו כן, עו"ד אופיר אף ליווה אותי עד לקבלת פסק דין בהסכמה כחלק מהסדר פשרה.

בין השנים 2020-2021 המשכתי לקבל ייעוץ משפטי ושירותים משפטיים מעו"ד גיא אופיר בעניינים הקשורים אף הם בעמוד הפייסבוק שלי וכן בכל הקשור ללשון הרע.

בתאריך 24.5.2023 גיליתי מכתב הרכילות של "ישראל היום" ערן סוויסה כי עו"ד אופיר הגיש קובלנה פלילית נגדי בדבר לשון הרע, בשם לקוח אחר שלו, במסגרתה הוא עותר לשלוח אותי למאסר ממושך בכלא. הדברים הנ"ל נודעו לי לראשונה מכתב הרכילות – ולא בדרך של המצאה פיזית של הקובלנה. כמו כן, במסגרת ראיונו ל"ישראל היום" הלה אף ציין, מפורשות, כי: "בכוונתנו
לנהל את ההליך הפלילי עד להרשעה ולאחריה לבקש בהתאם לנסיבות הטלת מאסר".

יובהר כי אף עניין זה, בו עו"ד גיא אופיר ראה עצמו חופשי לנהל נגדי, כרוך בעמוד הפייסבוק שלי ובפרסומים בו ומשכך עסקינן בעניין זהה לחלוטין. שני העניינים עוסקים בלשון הרע כמו גם בעמוד הפייסבוק שלי והפרסומים בו. אלא שהפעם הנני מצוי בצדו השני של המתרס, באופן אשר עולה לכדי ניגוד עניינים של ממש, לשיטתי.

כדבריו של עו"ד אופיר בכתב התביעה אשר הגיש בשמי אך בשנת :2019 "התובע הינו ידוען ואושיית רשת, המוכר היטב בקרב הציבור הצעיר בישראל.. לתובע עמוד פייסבוק עם כרבע מיליון ישראלים עוקבים.. תכניו של התובע זכו עד עתה ליותר מ100,000,000- צפיות בישראל.. התובע הופיע במספר
סרטונים ותשדירים בטלויזיה ובמדיה הדיגיטלית.. התובע נהנה ממוניטין רב.."

משכך – לא ברור לי כיצד, לפתע, עו"ד אופיר ראה עצמו בן-חורין להגיש נגדי קובלנה פלילית בגין לשון הרע ולדרוש הטלת מאסר נגדי. לדעתי, מדובר במקרה חמור ביותר של ניגוד עניינים ואבקש כי הנילון ייתן את הדין בנוגע למעשיו.

אדגיש כי מחר, תאריך 26.6.2023 מתקיים דיון הקראה ראשון בקובלנה שהנילון הגיש נגדי בבית משפט השלום בתל-אביב בויצמן 1 ובכוונתי להציף את סוגיית ניגוד העניינים הנ"ל.

בשולי הדברים אך לא בשולי חשיבותם אבקש לציין כי במהלך ייצוגי על ידי עורך הדין גיא אופיר הנ״ל נחשף לאינספור סודות מסחריים, נתונים אישיים ועובדות אינטימיות אודותיי ומשכך הנ״ל מנוע ביתר שאת לייצג נגדי.

דניס צ'רקוב, הקובל".

התלונה התקבל, מס' הליך 528/23

לעו"ד גיא אופיר היו עוד כישלונות דרמטיים בבית המשפט, כך למעשה אחד הלקוחות שלו שילם כ–110 אלף שקל פיצוי והוצאות משפט, אין שום ספק עו"ד גיא אופיר מאוד מקצועי.

פסק דין – לחץ כאן

קרא כתבה – לחץ כאן

קרא כתבה – לחץ כאן

בעבר עו"ד גיא אופיר כבר ייצג את גרפמן תיק "התגלה כהומופוב עלוב" והפסיד בענק, עו"ד הכין כתב התביעה כל כל מקצועי שבית המשפט דחה את התביעה וגרפמן שילם 23,000 הוצאות משפט, כנראה סמיון לא למד לקח!
בתיק "התגלה כהומופוב עלוב" ומדוע שילם 23,000 ש"ח:

עיתון אילתי "ערב ערב באילת" פרסם כתבה "סמיון 'שבע שקל' – תתבייש. סמיון גרפמן עושה שיימינג מוטעה לעסקים באילת, ומתגלה כהומופוב עלוב".

הסרטון שגרפמן צילם ופרסם בעצמו בפייסבוק הפך לתביעה משפטית, בוידאו ניתן לשמוע בפירוש, קללות גסות, אלימות מילולית ואיומים, "אני מבטיח לך שמחר אני מזיין אותך או מי שאחראי על הסירה הזאת – בתחת", "יבן זונה".

כפי שעולה בפסק הדין הסרטון קיבל K 4.2 תגובות, זכה ל-445 שיתופים ול- 4K "חיבובים" ('לייקים') ותגוביות (מדובר בעמוד הפייסבוק של סמיון גרפמן).

 

קרדיט: אתר "יום יום באילת" ע"י האתר צולם עמוד הפייסבוק של סמיון (תיעוד ודיווח תקשורתי)

בתאריך ה- 01.01.2020 גיא לרר ותוכנית "הצינור" ניסה להצדיק את סמיון גרפמן, בנוסף גיא הפעיל ביקורת על המשטרה, ככה התקשורת בונה את דעת הקהל ומוסרת תמונה כוזבת ומציירת את עובד התוכנית כקורבן לא כבריון (סמיון גרפמן עובד בצינור).

קרדיט: "הצינור", ערוץ 13 תיעוד ודיווח תקשורתי (לצפייה בכל התוכנית לחץ כאן)

האמת היא כזאת: לאחר שגרפמן קילל בני אדם, השפיל אותם ברבים, פגע בכובדם, איים "לזיין אותם בתחת", בעצמו צילם ותיעד את האירוע, שיתף את הסרטון בעמוד הפייסבוק כדי לעשות שיימינג לעסק – הוא ללא בושה תבע את המגזין "ערב ערב באילת" (לשון הרע, ודרש פיצויים בסך של 150,000 ש"ח).

בבית המשפט גרפמן לא הצליח להוכיח נזק כלשהו, ולכן תביעת דיבה נדחתה, כב' השופטת רונית אופיר פסקה הוצאות משפט בסך של  23,000 ש"ח, ובכן אושיית הרשת ישלם כסף למקומון "ערב ערב באילת", שיעור טוב!

נכון לעכשיו אפשר לומר תבע, אך הפסיד בענק, מס' תיק ת"א 67819-06-20. "התגלה כהומופוב עלוב" – קרא כתבה. 

קרא את פסק דין – סמיון גרפמן נגד יום יום באילת ואח (הורדת קובץ) – לחץ כאן.

___________________________________________
בעבר פרסמתי תחקיר על סמיון גרפמן, במסגרת התחקיר התברר שלכאורה גרפמן אנס את כריסטינה סומורוקוב, כך מסרה כריסטינה סומורוקוב, כתבה: "סמיון גרפמן אנס אותי פעמיים, הוא אהב לשתות את השתן שלי, השפיל ואיים עלי, נסיתי להתאבד בגללו, המקום שלו בכלא – סיפרה כריסטינה סומורוקוב"קרא עוד 

 

 

מאקו פרסמו את התחקיר אשר ביצעתי:

ציטוטים מתוך מאקו:

"סומורוקוב מצאה את עצמה מופיעה בשמה ובפניה בפרסום באתר בשם "מעקב". היא הוזכרה שם במסגרת מריבה שמתנהלת בין גרפמן לבין מי שהיו עד לאחרונה חבריו ושותפיו לפעילות ברשתות החברתיות, כוכבי הרשת מישל טרוני ודניס צ'רקוב, שהיה בעבר גם שותפו לדירה של גרפמן. "בערב, לפני שהלכתי לישון, קיבלתי מקרובת משפחה לינק לסרטון שדניס צ'רקוב העלה לפייסבוק עם הכותרת 'קבלו הצצה לעדות מצמררת שנחשפנו אליה במסגרת התחקיר העיתונאי שלנו אודות סמיון גרפמן'", מספרת סומורוקוב השבוע. "הסרטון הוביל לכתבה באתר 'מעקב' עם הקלטה שבה אני מספרת על האירועים הכי אישיים שקרו לי עם סמיון, וגם על פגיעות מיניות שלו בי".

אז איך זה קרה?

"יום לפני הפרסום התקשר אליי בחור שהציג את עצמו בשם דים אמור. הוא סיפר שהוא כותב תחקיר על סמיון ושאל אותי כמה שאלות. עניתי, אבל אחרי השיחה הייתה לי הרגשה לא טובה. שלחתי לדים הודעה, ביקשתי שלא ישתמש במה שאמרתי כי אלה דברים אישיים, והוספתי שאם תהיה חקירה על סמיון במשטרה, אני מוכנה להעיד" – קרא את הכתבה.

סמיון גרפמן ועו"ד גיא אופיר ראו את הכתבה על אונס, למדו אותה, כמו כן עקב הכתבה לכריסטינה נשלח מכתב התראה לפני הליכים משפטיים:

בראיון כריסטינה סומורוקוב סיפרה לי שעברה אונס, יחד עם זאת עו"ד גיא אופיר אשר מייצג את מר "שבע שקל" לוחץ על כרטיסינה ושולח לה מכתבי התראה לפני הליכים משפטיים, כך גם בתאריך 20.06.2023 היא קיבלה מכתב התראה נוסף.

ניסיתי לראיין את עו"ד גיא אופיר ואת סמיון גרפמן, אך הם בחרו לא להגיב.

שאלות ששאלתי:

דים אמור (לעו"ד גיא אופיר): אתה בדרך כלל תובע את הלקוחות שלך? זה מה שאתה עושה בדרך כלל?

עו"ד גיא אופיר: אין מענה (צוחק וקורץ (בסרטון)).

דים אמור (לסמיון גרפמן): אתה רצית לפגוש אותי? איימת עלי, רצית לפגוש אותי? אז בוא נדבר בבית קפה סמיון. פנית אלי דרך אנשים ורצית לפגוש אותי, אז בוא תרד איתי לבית קפה ונדבר.

סמיון גרפמן: אין מענה.

דים אמור (לסמיון גרפמן): למה אתה לא רוצה לדבר בארבע עיניים? ודרך החברים ואיומים? תחת לחץ, למה?

סמיון גרפמן: אין מענה.

דים אמור (לסמיון גרפמן): מה בקשר לכריסטינה? אתה רוצה לתבוע אותה?

עו"ד גיא אופיר לסמיון גרפמן: אל תענה (סימן ששמעו טוב מאוד את השאלות).

דים אמור (לעו"ד גיא אופיר): מה זה אל תענה?

עו"ד גיא אופיר: אין מענה.

דים אמור (לסמיון גרפמן): אתה רוצה לתבוע את כריסטינה? אתה גם מאיים עליה? זאת השיטות?

סמיון גרפמן: אין מענה.

דים אמור (לעו"ד גיא אופיר): אז כמה לקוחות כבר תבעת, גיא?

עו"ד גיא אופיר: אין מענה.

זכותי לשאול – זכות לא לענות!

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות