אקטואליה, דעות, פוליטיקה

נתניהו בהצהרה מיוחדת: "אנחנו לא שוכחים למה אנחנו נלחמים"

לאחר יום קשה ברצועת עזה, שבו נהרגו שמונה לוחמי צה"ל, פרסם הערב (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו הצהרה מיוחדת לאומה. בדבריו, הביע נתניהו את כאבו העמוק על האבדן הכבד, תוך שהוא מדגיש את חשיבות המערכה ואת נחישותה של ישראל להשיג את מטרותיה.
20240614_180731_800x600

DIM AMORדים אמור

"אזרחי ישראל, היום שילמנו מחיר קורע לב נוסף במלחמתנו הצודקת על הגנת המולדת", פתח נתניהו את דבריו. "בצער עמוק ובאבל כבד, אני מרכין ראש יחד עם כל אזרחי ישראל ומבכה את נפילתם של לוחמינו הגיבורים". ראש הממשלה ציין בשמו את סגן מפקד פלוגה בגדוד הנדסה, סרן ווסים מחמוד, והזכיר כי שמותיהם של שאר הנופלים טרם הותרו לפרסום.

20240614_180731_800x600

whatsapp-image-2024-06-15-at-17-24-42
צילום: אתר צה"ל (תוכן ע"פ סעיף 27א')

נתניהו הדגיש כי למרות המחיר הכבד, "אנחנו לא שוכחים למה אנחנו נלחמים. אנו נלחמים כדי להבטיח את קיומנו ועתידנו". הוא הוסיף כי המערכה בעזה היא מורכבת וקשה, וכי "נכונים לנו עוד אתגרים רבים", אך הביע ביטחון ביכולתה של ישראל לעמוד בהם.

"אויבינו טועים אם הם חושבים שנישבר", אמר נתניהו בתקיפות. "אנחנו לא נרפה ולא נעצור עד שנשיג את כל יעדי המלחמה: חיסול חמאס, השבת כל החטופים, והבטחת כך שעזה לא תהווה יותר איום על ישראל".

ראש הממשלה שיגר מסר של תמיכה למשפחות השכולות ולפצועים, ואמר כי "לבי עם המשפחות ברגעים הקשים הללו. אני מחבק אתכם, ויחד איתי כל עם ישראל". הוא הוסיף כי "אנו מתפללים להחלמתם המהירה של הפצועים ועושים הכל כדי להבטיח את שלומם".

בסיום דבריו, קרא נתניהו לאחדות לאומית ולגיבוי מלא לכוחות הביטחון. "בשעה זו, חשוב מתמיד שנהיה מאוחדים ונחושים. אנו חבים זאת לזכרם של הנופלים, למשפחות, ולעתידה של מדינת ישראל".

ההצהרה המיוחדת של ראש הממשלה מגיעה בעיצומו של מבצע צבאי מורכב ברצועת עזה, כאשר צה"ל ממשיך לפעול נגד תשתיות הטרור של חמאס. גורמי ביטחון מדגישים כי למרות האבדות הקשות, המערכה תימשך עד להשגת היעדים האסטרטגיים שהוגדרו על ידי הדרג המדיני.

מתוך דף הפייסבוק Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו  תוכן ע"פ סעיף 27א'