דעות

טרגדיה בשדה הקרב: ארבעה לוחמים נפלו בקרבות ברפיח

ביום שני, 10.6.2024, מדינת ישראל אבדה ארבעה לוחמי צה"ל שנהרגו בלחימה אכזרית ברצועת עזה. ארבעת החיילים, שהשתייכו ליחידת העילית סיירת גבעתי, איבדו את חייהם בעת פעילות מבצעית מורכבת ברפיח, אחד מאזורי הלחימה העיקריים ברצועה.
455 (2)

DIM AMORדים אמור

דובר צה"ל שחרר לפרסום את שמותיהם של החללים הקדושים: רס"ן טל פשבילסקי (שאולוב) בן 24 מגדרה, סמ"ר איתן קרלסברון בן 20 ממודיעין-מכבים-רעות, סמל אלמוג שלום בן 19 מקיבוץ חמדיה וסמל יאיר לוין בן 19 מגבעת הראל. כולם נפלו בדרגה הגבוהה שאליה הועלו לאחר מותם.

לפי מידע ראשוני, התקרית החריפה התרחשה בשעות אחר הצהריים כאשר הלוחמים נכנסו לבית מגורים ברפיח. בניסיון לנטרל מראש כל איום בתוך הבניין, השליכו הלוחמים חומר נפץ לתוכו לפני שחדרו. ברם, מסיבה שטרם הובררה, חומר הנפץ הוביל לפיצוץ חזק שגרם להפעלת מארב מטעני חבלה שהתקין הזרוע הצבאי של חמאס, והבניין קרס.

55555

בתקרית הטראגית נהרגו ארבעת הלוחמים, ונפצעו באורח קשה קצין נוסף בסיירת גבעתי וארבעה לוחמים בהכשרה, בנוסף ללוחם שנפצע באורח בינוני. פצועים אלה פונו במהירות לבתי חולים בישראל כדי לקבל טיפול רפואי דחוף, ומשפחותיהם קיבלו עדכון על מצבם.

טרגדיה זו, שגבתה ממחיר כה כבד בנפש, מדגישה את החשיבות של ניהול זהיר של פעולות צבאיות בתוך שטח אויב, ואת הסכנות הרבות שלוחמי צה"ל נתונים להן בעת לחימה בארגוני טרור ורצח כמו חמאס. ארגון זה ממשיך להשקיע משאבים רבים בחפירת מנהרות, הטמנת מארבים ופיתוח אמצעי לחימה נוספים, הכל במטרה לפגוע בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל.

המחיר הכבד ששילמו ארבעת הלוחמים הצעירים מצטרף לרשימה הארוכה של קורבנות בני ישראל בסכסוך הממושך עם חמאס ועם ארגוני הטרור הפלסטינים האחרים ברצועת עזה. לצערנו, נראה כי אובדן החיים לא נמנע מאתנו, ורק תקווה קלושה נותרה כי יבוא היום בו הלחימה תפסק והשלום ישרור.