דעות, לימודים, פוליטיקה

אנשי חינוך דורשים להשעות סטודנטים להוראה שביזו את יום השואה

חלק מאזרחי ישראל הערבים, מצהירים על זהותם הפלסטינית.
קרדיט: ערוץ 14 תוכן ע"פ סעיף 27א'

אנשי חינוך דורשים להשעות סטודנטים להוראה שביזו את יום השואה.

• דים אמור 

העצומה אשר התפרסמה בתאריך ה-08.05.2024.

פרטי העצומה:

"אנו, אנשי מערכת החינוך במדינת ישראל, שמענו בזעזוע על סטודנטים להוראה שביזו את זכר הנספים בשואה במספר מכללות להוראה ברחבי הארץ.

אנו פונים בדרישה חד משמעית אל שר החינוך ואל ראשי המל"ג: הורו לראשי המכללות להשעות באופן מיידי ולתמיד את הסטודנטים המעורבים במעשים אלו!

לא נסכים שבמדינת ישראל סטודנטים, שעתידים להוות חלק ממערכת החינוך הישראלית, ירשו לעצמם לפגוע בקודשי הקודשים של החברה הישראלית! לא נסכים שאותם סטודנטים יהפכו לקולגות שלנו! לא נסכים לפגוש אותם בחדרי המורים, במסדרונות בתי הספר ובחדרי ההשתלמויות.

לא נסכים שהם יהיו אלה שיחנכו את תלמידי מדינת ישראל!

כולנו מסתכלים בזעזוע ובתדהמה על המתחולל באוניברסיטאות ברחבי העולם. אולם מה לנו כי נלין עליהם, אם בתוככי מדינת ישראל חוברים סטודנטים לגרועים שבאויבינו, ומביעים הזדהות גלויה עם הקמים עלינו לכלותנו?!

חופש הביטוי יקר לכולנו, אך אותם סטודנטים חצו את הקו האדום, ואנו דורשים שהם ייענשו במלוא חומרת הדין, ושהם לא יוכלו להשתלב במערכת החינוך במדינת ישראל. אנו בטוחים כי הם יוכלו למצוא את מקומם באינספור מוסדות אקדמיים ברחבי העולם, שישמחו לקבל שונאי ישראל אל בין שורותיהם.

שר החינוך, ראשי המל"ג, ראשי המכללות להוראה וארגוני המורים השונים  – אנו מצפים מכם לא רק לגינוי החד משמעי למעשיהם, אלא למעשים חד משמעיים ובלתי הפיכים שיבטיחו את הוצאתם של אותם סטודנטים מחוץ למערכת החינוך הישראלית.

על החתום,

נשי ואנשי חינוך מכל הקשת הישראלית." לחץ כאן לעצמה.

חלק מאזרחי ישראל הערבים, מצהירים על זהותם הפלסטינית.

בשדה הציבורי נוצרה התגייסות מחודשת סביב הסוגיה הרגישה של זהות לאומית בקרב המגזר הערבי-ישראלי. מחנה אחד, שחלקים ממנו מוגדרים כקיצוניים, שב ומתעקש על הצהרת נאמנות לזהות פלסטינית על חשבון הישראלית. התנהגויות אלה, שבמקרים מסוימים כוללות גם כפירה בשואה והפגנות מחאה ביום הזיכרון, כמו כן ביום השואה, מעוררות סערה ציבורית נרחבת.

מנגד, קולות רבים קוראים להגברת המודעות והחינוך לערכי שוויון וסולידריות לאומית. עצומה חדשה שהופצה בימים האחרונים מנסה לחזק את הקשר בין כלל אזרחי המדינה לזהותה הייחודית כמדינה יהודית ודמוקרטית. רבים מקווים כי מהלכים אלה יצליחו לגשר על הפערים ולהשיב את האיזון הרצוי בסוגיה הרגישה הזו.