דעות, פוליטיקה, תרבות

זה לא גרמניה הנאצית זה אירוויזיון בשוודיה! משטרת שוודיה אסרה על מעריצים ישראלים להציג בפומבי דגלי ישראל

ברחבי העיר משטרת שוודיה אסרה על מעריצים ישראלים להציג בפומבי דגלי ישראל, מגן דוד ועוד (להניף, להחזיק, לפתוח דגל ישראל, כמו כן ללבוש בגדים תכשיטים, כמו גם ולהחזיק אביזרים או חפצים עם סמליים כלשהם אשר שייכים למדינת ישראל או יהדות, גם איסור ללבוש בגדי דת כמו כיפה. והמשלחת הישראלית מצווה לעזוב את המלון רק לצורך חזרות והופעות בתחרות. שימו לב לא מדובר על גרמניה הנאצית, מדובר על שוודיה (אירופה) בשנת 2024!

המוסלמים מנהלים את שוודיה.

• דים אמור || (עדכון: 10.05.2024)

שתי תחרויות האירוויזיון האחרונות נערכו תחת התוקפנות הרוסית נגד אוקראינה. תוצאה: הדרת רוסיה מהתחרות, ולאחר מכן פרישתה מאיגוד השידור האירופי (EBU), המארגנת שלה. בעקבות הסולידריות האירופית עם אוקראינה, זכתה הקבוצה האוקראינית באירוויזיון 2022. שנה לאחר מכן, מטעם אוקראינה, התחרות נערכה בליברפול הבריטית. סמלים של הזדהות עם המדינה הזאת אפשר היה לראות בכל מקום: גם על הבמה וגם בעיר עצמה.

בשנת 2024 הושפעו ההכנות לאירוויזיון בגלל המלחמה נגד ארגון טרור חמאס (07.10). בינואר חתמו למעלה מאלף אנשי תרבות שוודים על עצומה בדרישה להחריג את ישראל – כמו רוסיה – מהשתתפות בתחרות בשל פעילותה הצבאית רחבת היקף ברצועת עזה. במרץ, 9 מתוך 37 המשתתפים באירוויזיון 2024 קראו ל"הפסקת אש מיידית וארוכת טווח" בשטחי הרשות הפלסטינית.
מאלמו, עם אוכלוסייה של כ-360 אלף איש, היא העיר השלישית בגודלה בשוודיה. ויש לה שיעור גבוה במיוחד של מהגרים ערבים מוסלמים. בשוודיה, השתייכות דתית אינה רשומה. אבל לפי כמה הערכות, אחד מכל שישה מתושבי מאלמו עשוי להיות מוסלמי. בספטמבר 2023, לאחר שריפה פומבית של הקוראן, נבלעה העיר בפרעות, רק דאז תושבי שוודיה הבינו שהם בבעיה מאוד רצינית.
אלפיים הפגנות פרו-פלסטיניות צפויות במהלך שבוע התחרות הקרוב. הן אסורות בסמוך לאתר התחרות, אך לא ניתן לשלול פעולות העלולות להפריע למהלך התחרות, כמו חסימת כבישים. כדי למנוע תסיסה, כוחות משטרה נוספים, כולל מדנמרק ונורבגיה השכנות, נפרסו למאלמו לקראת תחילת האירוויזיון. במקומות רבים בעיר ניתן לראות מדבקות נגד השתתפותה של ישראל באירוויזיון. במקביל, משטרת שוודיה אסרה על מעריצים ישראלים להציג בפומבי דגלי לאום וכל דבר ששייך לישראל או ליהדות. והמשלחת הישראלית מצווה לעזוב את המלון רק לצורך חזרות והופעות בתחרות.
נציגת ישראל בת ה-20 באירוויזיון 2024, עדן גולן, התמודדה עם בעיות עוד לפני שהגיעה למאלמו. רק בניסיון השלישי המילים של השיר שלה "Hurricane" התקבלו לתחרות. לדברי המארגנים, שתי הגרסאות הראשונות הכילו יותר מדי אזכורים לטרגדיה של 7 באוקטובר.
בתאריך ה-09.05.2024 פעילים פרו-פלסטינים ותומכי חמאס הפריעו לעדן גולן להופיע ולשיר, בעת הביצוע צועק ללא בושה "Free Palestine".

ולמרות הכל היא עשתה את זה, עדן גולן עלתה לגמר האירוויזיון!

 

בגין הצגת דגל ישראל באירוויזיון, גיא הוכמן מעוכב ע"י המשטרה השוודית.

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

בעמוד האינסטגרם גיא הוכמן כתב כך:

"אירופה 2024. יהודי עם דגל אחד ובצה אחת מלווה החוצה כדי שתומכי פלסטין שמניפים דגל בניגוד לחוקי האירוויזיון, יפסיקו לקלל ולירוק. לא מוותר, לא יורידו לי את הראש".

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

צילום: מתוך עמוד האינסטגרם Guy Hochman – גיא הוכמן (guy_niceguy)

 

אהבתם שתפו :

אולי יעניין אתכם גם

תגיות