אקטואליה, דעות, פוליטיקה

כמעט מחצית מהציבור אינו מעוניין בנתניהו או לפיד כראש ממשלה

ממצאי סקר מקיף שערך ע"י "מעקב" חושף נתונים מפתיעים לקראת הבחירות הבאות. מהסקר עולה כי כמעט מחצית מהציבור הבוגר בישראל (45 אחוזים) אינו מעוניין לראות את בנימין נתניהו או את יאיר לפיד כראש הממשלה הבא.
Neutral Black and Beige Social Media Poll for Instagram

DIM AMORדים אמור

בסקר, שכלל 1,458 משתתפים מעל גיל 18 ממגוון רחב של קבוצות אוכלוסייה, נשאלו המשיבים שלוש שאלות עיקריות: מי מבין השניים, נתניהו או לפיד, יהיה ראש הממשלה המועדף עליהם, או שמא הם מעדיפים שאף אחד מהם לא יכהן בתפקיד.

התוצאות הצביעו על פילוג עמוק בדעת הקהל: בעוד ש-39 אחוזים בחרו בנתניהו ו-16 אחוזים בחרו בלפיד, הרי שהקבוצה הגדולה ביותר, 45 אחוזים, דחתה את שני המועמדים המובילים.

ממצא זה מהווה אינדיקציה לאכזבה ציבורית נרחבת מהמנהיגות הפוליטית הנוכחית, וצביעה על הצורך במענה פוליטי חלופי שיידע לגייס את אמון הציבור. יתרה מכך, הוא מציב אתגר של ממש בפני המפלגות הגדולות לשכנע את הקהל הסקפטי לתמוך בהן.

עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר בתמונת מצב זמנית, וכי הנתונים עשויים להשתנות ככל שתתקרב העת לקלפי. בימים הקרובים צפויות להתפרסם כנראה סקרי תקופה נוספים, אשר יוכלו לספק נקודת מבט משלימה על מגמות דעת הקהל לקראת הבחירות הבאות.

Neutral Black and Beige Social Media Poll for Instagram