דעות, משפט LAW, פלילי

תושבי בת ים מחכים לניידת משטרה מעל 46 דקות

לא הגיוני להמתין מעל 46 דקות או לעיתים שעה לנייד משטרה. תושבי בת ים מאבדים כל סבלנות. בבת ים כבר מזמן אין תחושת הביטחון. לתושבי בת ים ממוצא ערבי מותר הרבה יותר מאשר ליהודים? ראש העיר שותק ו"משחק אותה" עיוור, יחד עם זאת הפשע בבת ים רק עולה וגודל.

לא חדש שבעיר בת ים יש עשרות (אם לא מאות) תחנות סמים, לדוגמא בגינות הציבוריות או בתי הפרטים.

תושבי בת ים מחזיק נשק בלתי חוקי ומסוכן. בנוסף ערבי בת ים מרשים לעצמם לבצע לינץ' נגד יהודים (לינץ' האחרון – קרא עוד) והמשטרה לכאורה מפחדת לבצע מעצרים כדי לא להפוך את האזור לבלתי יציב – קרא עוד.

• דים אמור 
צילום: דים אמור

חוסר אכיפה של חוקי כלבי הגזע המסוכן במגזר הערבי בבת ים.

במהלך היום, רחובות שכונת עמידר בבת ים הופכים להיות מעוז לכלבים מסוכנים שמשוטטים באזור ללא אבזור או השגחה. דיווחים מצביעים על כך שבעלי הכלבים, תושבי המגזר הערבי במקום, מתעלמים מהחוק החל על גזעי כלבים מסוכנים, הדורש חיסון, סירוס ומחסום פה.

משרד החקלאות ושירותי הוטרינר העירוניים כנראה נרתעים מאכיפת החוק על האוכלוסייה הזו, ובכך מסכנים את שלומם ובטיחותם של תושבי האזור. תופעה מדאיגה זו ממתינה להתערבות מיידית מצד הרשויות.

הסכנה מכלבים משוטטים באזורינו.

התושבים באזור עמידר עדים לתופעה מדאיגה של כלבים משוטטים ללא השגחה. בעלי החיים האלה, שכלל אינם רשומים ברשויות המקומיות, מהווים איום בריאותי ממשי על האוכלוסייה.

מלבד הסיכון הישיר של התקפות אפשריות, קיימת סכנה חמורה של הידבקות במחלות זואונוטיות כגון כלבת, המועברות מבעלי חיים לבני אדם. נוכחותם של חיות בר כגון תנים וחולדות באזור רק מגבירה את החשש מפני התפשטות המגפה המסוכנת הזו.

תושבי בת ים קוראים לרשויות להתגייס למאבק במפגע זה באמצעות איסוף יזום של כלבים משוטטים, טיפול רפואי וחיסון שלהם, ומניעת השארתם להסתובב חופשי.

כנראה בעיר בת ים חוקי ישראל לא פועלים.
צילום: דים אמור

עוד תופעה מעניינת, תושבי בת ים ממוצא ערבי החליטו על דעת עצמם להקים ברחבי העיר מחסומים פרטיים, מדובר על כיבוש שטחים ציבוריים. עיריית בת ים שוב עיוורת, למרות התלונות והזעם של האזרחים (בנוסף נשלחה פניה לראש העיר, צביקה ברוט לא טרח להגיב, קרא עוד).

 

חוסר ביטחון ותגובה איטית של המשטרה.

בת ים, עיר שוקקת חיים בלב גוש דן, נראית כמקום נעים לחיות בו, אך מתחת לפני השטח מתרחשת תסבוכת של אלימות ופשיעה שהרשויות נראות כמי שאינן מצליחות להתמודד עמה כראוי. תושבי העיר חשים חוסר ביטחון עמוק עקב העומס הרב על כוחות המשטרה, המונע מהם להגיע בזמן לאירועים חמורים.

דוגמה מצמררת לכך התרחשה לאחרונה, כאשר ניידת משטרה הוזעקה לאירוע חירום, אך הגיעה למקום רק כעבור 46 דקות ארוכות של המתנה (מס' פניה 326965250224). זמן תגובה כה ארוך עלול להיות הפרש בין חיים למוות במקרים מסוימים, והוא משאיר את התושבים חשופים לסכנות בלתי נסבלות.

מצב זה מחריף על רקע התנהלותו של ראש העיר, שנראה כמי שמעדיף להתעלם מהבעיה ולא לטפל בה כנדרש. התושבים חשים נטושים ומפחדים על ביטחונם האישי, בזמן שהפשיעה והאלימות ממשיכות להתגבר ללא מענה הולם.

העיר בת ים זקוקה לטיפול דחוף בבעיית חוסר הביטחון שלה. הגדלת כוח המשטרה באזור, תגובה מהירה יותר לאירועים ומאמצי אכיפה ממוקדים עשויים להחזיר את תחושת הביטחון לתושבים ולהפוך את בת ים לעיר בטוחה ורגועה יותר.

צילום דים אמור

בימים האחרונים התגלו חולשות משמעותיות במערך האבטחה של העיר בת ים. על פי תיעודי 'מעקב', הותקנו מצלמות אבטחה רבות ברחבי העיר שאינן פועלות כלל, והן למעשה "דמו". מהלך זה, שנועד לחזק את תחושת הביטחון בקרב התושבים, הסתיים בבזבוז כספי ציבור רבים ובאכזבה גדולה.

תושבי העיר מביעים תסכול רב מהמצב, שבו הובטחה להם רמת ביטחון גבוהה אך במציאות הם חשים חוסר אונים.

טרם התקבלה תשובה מהמשטרה.