דעות, כדאי להכיר, תרבות

ההצגה 'חוות החיות' בבימוי רן ליאל שחף תיאטרון הקאמרי

הצגת היחיד 'חוות החיות' היא סאטירה חברתית-פוליטית,  עיבוד לספרו הקלאסי של ג'ורג' אורוול, המגולל את סיפור המרד, העצמאות וההסתאבות השלטונית בחווה שבה השתחררו החיות מעולו של החוואי והנהיגו שלטון עצמי. הספר, שנכתב כאלגוריה למשטר הקומוניסטי בבריה"מ של שנות ה-50, הוא משל פוליטי בועט ורלוונטי על שכרון הכוח ופוטנציאל השחיתות שמביאה איתה

הצגת היחיד 'חוות החיות' היא סאטירה חברתית-פוליטית,  עיבוד לספרו הקלאסי של ג'ורג' אורוול, המגולל את סיפור המרד, העצמאות וההסתאבות השלטונית בחווה שבה השתחררו החיות מעולו של החוואי והנהיגו שלטון עצמי.
הספר, שנכתב כאלגוריה למשטר הקומוניסטי בבריה"מ של שנות ה-50, הוא משל פוליטי בועט ורלוונטי על שכרון הכוח ופוטנציאל השחיתות שמביאה איתה השררה, ועל עוצמתה של תעמולה, על טשטוש הגבולות שבין האדם לחיה ועל חזון של שוויון בעולם שבו כל החיות שוות אך חלק מהחיות שוות יותר.


05.03.2024 || 20:30 || כרטיסים – לחץ כאן


ההצגה "חוות החיות" דורגה בין עשר ההצגות המומלצות בתיאטרון לשנת 2010 ובין שתי ההצגות המומלצות ביותר בפרינג.' אתר הביקורות המקצועיות של ישראל Top Flop.

ההצגה עלתה כבכורה במרכז הבמה בירושלים באולם ז'ראר בכר באפריל 2010 בהנהלת אורי אגוז והוצגה בהצלחה רבה בחשיפה בינלאומית 2011 בפני מנהלי תיאטראות מחו"ל.

בחודש נובמבר 2012 ההצגה "חוות החיות" השתתפה בפסטיבל Skupi הבינלאומי במקדוניה בתמיכת משרד החוץ קשת"ם בתרגום סימולטני

*המפגש מלווה בדיון לאחר ההצגה עם השחקן והבמאי

 

משך ההצגה: 55 דקות – קרא עוד.
צילום: לירי אלה