דעות, תרבות

ללמוד משחק שלוש שנים או ללמוד קורס משחק? מה ההבדל? מאמר של דים אמור.

דים אמור: " לימודי משחק שלוש שנים או קורס משחק, מה ההבדל? יש לי כישרון, מדוע צריך ללמוד משחק תלת שנתי? טיפים לשחקנים: מה ההבדל בין לימודי משחק שלוש שנים או קורסים? מה לומדים ב 3 שנים ומה לומדים בקורסים. אחד הדברים המרכזיים שאני שומע מאנשים שבאים לראיון אישי ( ראיון אישי על

דים אמור:

" לימודי משחק שלוש שנים או קורס משחק, מה ההבדל? יש לי כישרון, מדוע צריך ללמוד משחק תלת שנתי? טיפים לשחקנים:

מה ההבדל בין לימודי משחק שלוש שנים או קורסים? מה לומדים ב 3 שנים ומה לומדים בקורסים.

אחד הדברים המרכזיים שאני שומע מאנשים שבאים לראיון אישי ( ראיון אישי על מנת להתקבל ללימודי משחק )  – "יש לי את זה", "אני לא צריך ללמוד 3 שנים" או "בגדול אני לא צריך ללמוד משחק 3 שנים, כי אני גם ככה מוכשר", "אני יכול ללמוד קורס קטן ולהתחיל לעבוד בזה".

דבר ראשון, טוב שיש לכם את הביטחון, כמובן שכישרון זה הדבר המרכזי, אך חשוב לדעת שכישרון זה רק 5-6% מתוך 100%.

כל אדם אשר הולך ללמוד משחק הוא חייב להיות כשרוני, בלימודי משחק של 3 שנים לומדים מחול, תנועה, מונולוגים, דיאלוגים, מסכות, קרב במה, יצירה אישית, ניתוח דמויות, ניתוח טקסים, אלתור, הפקה, תיאטרון, לימודי משחק מול מצלמה, שפת הגוף וכו' ( בבית הספר שלנו ( בית הספר למשחק של דים אמור ) ).

בקורס לומדים את אותם הדברים אך בקטן, כלומר טעימות ( מכינה או קורס תיאטרון, או לימודי משחק תיאטרון וקולנוע ).

חשוב להבין: אי אפשר להצליח כאשר לומדים רק בקורסים, כלומר ללא לימודי משחק של 3 שנים אי אפשר להצליח, אי אפשר לגשת לסוכנים או מלהקים, חובה לדעת – אדם שלמד 3 שנים הוא גם כן בעל כישרון, אך בנוסף יש לו הרבה כלים משחקים ומקצועיות, ידע והשתתפות בהפקות, כלומר ניסיון מעשי ( כמובן שזאת אך ורק דעתי ).

אני לא מכיר במאי איכותי או מלהק איכות שעובד עם שחקן אשר למד בקורסים ו"רק חושב שיש לו את זה"! מדוע זה קורה? קורס נותן לי מידע שאדם סיים משהו קטן ולא השתתף בהפקות מקצועיות, אין פיקוח על הקורסים ואי אפשר לדעת מה באמת לומדים בקורס, יחד עם זאת בלימודי משחק של 3 שנים יש מערכת שעות, סילבוס, רשימה של ההפקות, כך ניתן לדעת באיזה מן הפקות שחקן השתתף. בנוסף תעודה של 3 שנים מראה לי שהשחקן יודע להתחיל ולסיים תהליך טווח ארוך, השתתפות בהפקות מצביעה שאפשר לסמוך על השחקן!

במאים לא רוצים לעבוד עם ה "קורסיסטים"! מדוע? כי כולנו רוצים ללכת לספר הכי טוב או רופא הכי טוב וכו', גם הבמאים רוצים ואוהבים לעבוד עם השחקנים הכי טובים ומקצועים ( שחקנים מקצועיים ), במאים מעדיפים לעבוד עם השחקנים אשר מכבדים את המקצוע!"

*מנוסחים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד

אנו מזמין אתכם ללמוד משחק במסלול תלת שנתי – 077-5518861.

אפשר ללמוד גם בקורס, כדי להבין האם באמת נולדתם להיות שחקנים?

להרשמה ופרטים: 0503350753

בית הספר למחשק של דים אמור